755 Art. 14. Na 5 uur n.m. tot 6 uur v. m. mag geen -g|L de linie wonende - dringende gevallen, ter beoordeeling van den postcommandant, uitge zonderd naar b™ten worden toegelaten. Voor naar hunne haardsteden terugkeerenden is de termijn van pas- seeren der linie gesteld van 6 uur v. m. tot 6 uur n. m. Art. 15. Atjehers, die van 's avonds 8 tot 's morgens 5 uur, d. i. van het avond-tot het morgenschot, buiten de kampongs worden aangetroffen, zullen als vijanden en roovers behandeld en neêrgeschoten worden. Art. 16. Het is aan Atjehers verboden, zich binnen onze vestigingen te bewe gen van zonsondergang (6 a 6^ uur 's avonds) tot zonsopgang (6| uur of 6 uur 's morgens.) Overtreding van dit verbod wordt gestraft met 14 dagen ten arbeidstelling aan de publieke werken voor den kost zonder loon en bij herhaling met zwaardere straf tot drie maanden toe, ingevolge art. 12 van de Ordonnantie op de rechtspleging onder de inheemsche bevolking van Groot Atjeh. (Staatsblad 1881, No. 83). Art. 17. Gewapenden of ongewapenden, die uit geldzucht, uit wraak of uit haat verwonden, rooven, moorden, bruggen vernielen, telegraaph-, telephoon- en spoorlijnen verbreken dan wel andere schaden veroorzaken, zullen geheel en al als roovers behandeld en neêrgeschoten worden. Art. 18. Buffels en runderen zullen in den vervolge niet mogen vervoerd worden, tenzij gedekt door een geleidebiljet, ingericht volgens model Litt. D, afgegeven en geteekend door den controleur, toegevoegd aan den Assis- tent Resident van Groot Atjeh. Art. 19. Het in art. IS bedoelde vee mag niet buiten de linie worden gebracht dan nadat de betrokken postcommandanten, in art. 5 genoemd, zich van de wettige herkomst hebben overtuigd. Eveneens zullen patrouillecommandanten zich hebben te overtuigen van de wettige herkomst van de vervoerde runderen en buffels, die zij op hunne verkenningstochten ontmoeten. Art. 20. Overtieding van het verbod, in art. 18 vermeld, wordt ingevolge art.

Indisch Militair Tijdschrift | 1897 | | pagina 280