760 Hiervan zijn uitgezonderd het gebied van Toekoe Keq (Merassa) en dat van Toekoe Bantah Lamreng, met dien verstande dat: a. in het gebied van Merassa de straatwegen Kota Radja Olehleh, Olehleh Lamdjamoe, Olehleh Lamtih en de trambaan Kota Radja Olehleh; b. in het gebied van Bantah de straatwegen van Oleh Karang naar Tjot Iri, Roempit en Boekit Karang en de ceintuur baan met het terrein ten westen daarvan, tot 100 M. van die haan verwijderd, voor onze troepen moeten vrijblijven, zoodat het verkeer daarop voor Atjehers gedurende opgemeld tijdstip verboden is. Overtreders van dit verbod zullen ook hier gearresteerd en, bij poging tot ontvluchting of bij verzet, als vijanden beschouwd en neergeschoten worden. De bevolkingspatrouilles van Toekoe Neq van Merassa en Toekoe Bantah van Lamreng mogen op het aangegeven tijdstip ook niet over de genoemde wegen marcheeren, maar ze alleen overtrekken als dit nood zakelijk mocht zijn om van de eene in de andere kampong te komen. Stuiten zij alsdan op eene militaire patrouille, dan zal de aanvoerder zijne ondergeschikten doen halt houden, de militaire patrouille aanroepen, zich bij den commandant dezer patrouille aanmelden en zijn pas vertoonen. Art. 16. Gewapende of ongewapende Atjehers, die uit geldzucht, uit wraak of uit haat, verwonden, rooven, moorden, bruggen vernielen, telegraaph-, telephoon- en spoorlijnen verbreken dan wel andere schade veroorzaken, zullen geheel als roovers behandeld en neergeschoten worden. Art. 17. Buffels, runderen en paarden zullen niet mogen vervoerd worden, tenzij gedekt door een geleidebiljet, ingericht volgens model Litt. D, afgegeven en geteekend door den controleur, toegevoegd aan den Assistent Resident van Groot- Atjeh. Overtreders van dit verbod worden met hun vee gearresteerd. Art. 18. Het in art. 17 bedoelde vee mag niet buiten de linie worden gebracht, tenzij uit het geleidebiljet Litt. D. duidelijk blijke, dat daartoe vergunning gegeven is. De postcomroandanten zullen zich hiervan over tuigen en de personen, die zonder vergunning paarden, buffels of runderen naar buiten willen vervoeren, arresteeren en hun vee aanhouden. Bij poging tot ontvluchting of bij verzet zullen de daders als vijanden be schouwd en neergeschoten worden.

Indisch Militair Tijdschrift | 1897 | | pagina 285