797 Een peloton Sumanappers, onder kapitein Ioijo-Sosmito en den luite nant Yurstenberg, bleef op eenigen afstand van den muur, en loste onophoudelijk de geweren op den vijand, ten einde den aanval te ondersteunen. De officieren waren spoedig handgemeenhet verwoed gevecht van man tegen man, dat nu volgde, was kort doch bloedig. Majoor Van der Wijck velt door een houw een priester, en rijgt een volgeling aan zijn degen; kapitein De Stuers pareert een lans steek, en doorsteekt zijn tegenstander; aan weerskanten streed men met verbittering en doodsverachting. De vijand spande zich in en deed alle moeite om de aanvallers van de ladders te stooten, doch kon op de smalle schietstelling geen voldoende kracht ontwikkelen. Opeens bespeurden de officieren eeoige weifeling onder de muiters. Niet zoodra zagen zij dit, of zij sprongen op het banket, welk voor beeld door de voorste manschappen gevolgd werd. Met sabelslagen, pistool- en geweerschoten werden de muiters uit eengejaagd velen zochten reeds hun heil in de vlucht, en toen ook de hoofden hun volk niet meer aanvoerden en de voornaamsten het gevecht niet meer volhielden, ontruimde de vijand met den meesten spoed de schietstellingen. Snel werden nu de stormladders naar de andere zijde gebracht, doch het meerendeel der manschappen was langs de bamboestijlen naar beneden geklauterd en stond reeds binnen den kraton. De orde werd hersteld en den pionniers bevolen een kleine gebar- rikadeerde poort te openen, on> den troepen buiten een doortocht te verschaffen. Behalve de Sumanappers, die nog aan gene zijde van den muur stonden en als dekking der pionniers achterbleven, rukte majoor Le Bron met zijne geheele macht in zuidelijke richting, om den vijand te achtervolgen. De pionniers togen terstond aan den arbeid en reeds waren vele klapperstammen en balken omvergehaald, toen luitenant de Truy, die op het banket de werkzaamheden leidde, in zijne nabijheid, binnen den kraton, een verdachte golvende beweging in de struiken waarnam. Hier en daar zag hij weldra eenige witte tulbanden en veelkleu- Dl. I. 1897. 62

Indisch Militair Tijdschrift | 1897 | | pagina 322