"V IR X A.. Gezondheidstoestand van heft Engelsch-Indische leger. Uit een berichtje in het Militar-Wochenblatt No. 61 van dit jaar blijkt, dat het aantal slachtoffers in het Engelsch-Indiscbe leger door vrouwen ziekten gemaakt, verre dat in ons leger overtreft. Wij vestigen hier de aandacht op, omdat wij overtuigd zijn, dat deze zooveel gunstiger toe stand slechts te danken is aan de bij onze naburen niet bekende instel ling om soldatenvrouwen onder zekere voorwaarden en controle in de kazernes toe te laten. Volgens bovenbedoeld bericli t wor dt in het Engelsch Indische leger meer dan 50 pCt. van den troep met vrouwenziekten in de hospitalen verpleegd, zoodat niet alleen de dienst er onder lijdt, maar dat men zelfs ernstig voor een besmetting der Engelsche natie door de in het moederland terugkeerenden vreest. Een aantal hooggeplaatste dames, met de prinses Christian, de hertogin van Connaught en de her. togin van Teek aan het hoofd heeft zich dan ook tot de Regeering gericht om ernstige maatregelen tegen dit steeds grooter wordende kwaad te treffen. Bevordering hij keuze in het Fransche leger. Om tot een verjonging van het officierskorps te geraken en om te beletten, dat de benoeming tot Regimentscommandant op een te hoogen leeftijd plaats heeft en dat die van de generaals zoo laat geschiedt, dat deze den tijd missen om de door hen opgedane ondervinding ten nutte van het leger aan te wenden, heeft de minister van oorlog in Frankrijk nieuwe bepalingen in het leven geroepen betreffende de bevordering bij keuze. Het grondbeginsel, dat hierbij voorzit, is, om daarvoor aangewezen personen spoediger in hooge rangen te plaatsen, dan bij een bevorde ringsstelsel volgens anciënniteit zou geschieden. Daartoe behoort onder diegenen, welke voor bevordering bij keuze in aanmerking komen, de aandacht gevestigd te worden op hen, die op een dergelijke benoeming zeer in het bijzonder recht hebben en die dan ook door de kameraden daarvoor als met den vinger worden aangewezen. Bij de in te dienen rapporten moeten de rapporteurs drie categorieën onderscheiden n. 1. zij die ongeschikt zijn voor bevordering, zij die

Indisch Militair Tijdschrift | 1897 | | pagina 342