517 ben soms een pas, soms niet; in het laatste geval behooren zij in den regel bij eene grootere. Wekken zoodanige prauwen achterdocht, dan moeten zij worden onderzocht. Yervoer van rijst, gezouten visch en zout moet, als dit door prauwen geschiedt, ten strengste worden gecon troleerd. 14°. Prauwen, die zich bij het verschijnen eener patrouille uit de voe ten pogen te maken, moeten gesommeerd worden, terug te keereu of aan te leggen. Geschiedt dit niet onmiddellijk, dan wordt er op geschoten. 15°. Bij het doorzoeken van kampong's, vooral als er bepaalde aan wijzingen zijn, dat er zich vijanden in schuil houden, moeten ook de boomen en putten worden geobserveerd. 16°. Als de patrouille een vuurgevecht verneemt, waaruit men kan veronderstellen, dat troepen van ons in gevecht zijn, dan geldt als regel, dat zij op het vuur afgaat om, zoo noodig, hulp te verleenen. De patrouillecommandant kan van dezen regel op eigen verantwoorde lijkheid alleen dan afwijken, wanneer de verre afstanden, waarop het vuur wordt gehoord of de afgematheid van den troep een op het vuur aanmarcheeren onraadzaam maakt. Heeft de patrouillecommandant eene hem gegeven opdracht te vervullen, waaraan hij nog niet voldaan heeft, en kan hij uit het vuur niet afleiden, dat de in gevecht zijnde troep zeer ernstig bestookt wordt, dan moet hij door het meer of minder ge wichtige zijner opdracht het besluit trekken of hij den in gevecht zijnden troep zal ter hulp snellen of niet. 17°. Komt eene patrouille in het kwartier terug, zoo dient de com mandant een mondeling rapport in aan den plaatselijken adjudant. Is er bijzonder nieuws, dan moet daarvan middels een briefje dadelijk melding gemaakt worden aan den gewestelijken militairen commandant of, als deze afwezig is, aan den chef van den staf. 18°. Binnen 24 uur na terugkomst der patrouille wordt het schriftelijk rapport ter zake aan den plaatselijken militairen commandant ingediend, die het zoo spoedig mogelijk aan den gewestelijken militairen comman dant doorzendt. Gevechtsberichten van eenigen omvang en gewicht kunnen 2 X 24 uur na terugkomst worden ingediend. Wordt vervolgd).

Indisch Militair Tijdschrift | 1897 | | pagina 36