864 gaande, bepalen, dat alleen zij tot het korporaalsexamen worden toe gelaten, die prevöt op het geweer zijn, de eischen voor prevót latende, zooals die tegenwoordig zijn. De instructeurs. Reeds in n°. 3 van dit tijdschrift is door A. B. er zoo terecht op gewezen, dat men in de eerste plaats goede instructeurs moet heb ben, om degelijk onderricht voor de leerlingen te kunnen verlangen. In de meeste Europeesche staten vindt men een militaire gymnas tiek- en schermschool, waar officieren en onderofficieren gedurende eenige maanden worden gedetacheerd, om tot onderwijzers in de gymnastiek en het schermen opgeleid te worden. In Engeland worden in het kamp van Aldershot, in het hoofd - kwartier onder leiding van den inspecteur van het geheele militaire turnwezen, de gymnastiekonderwijzers voor het geheele leger ge vormd, in werkkring overeenkomende met de „Militar Central Turn- anstalt" te Berlijn. Yan Aldershot worden naar behoefte onderwijzers naar de verschillende garnizoenen of oefeningskampen gecommandeerd Zulk eene inrichting is in Nederland ook reeds gedurende oen zestal jaren met vrucht werkzaam. De aanstaande onderwijzer leert daar, hoe de militaire gymnastiek, moet onderwezen worden, op welke wijze alle ledematen op het voor- deeligst geoefend worden en wat het schermen betreft, wordt hij tot meester op één of meer wapens opgeleid. Wij gelooven, dat zulk eene inrichting hier in Indië even noodig, zoo niet noodzakelijker is dan in Nederland. Wat het waard is, om per compagnie een goed instructeur te hebben, is reeds vermeld geworden, hoeveel te meer zal het onder richt goede vruchten afwerpen, wanneer later door de werking van die school, het leger over meerdere goede instructeurs kan beschikken. Ten einde de belangstelling in de gymnastiek-en schermoefeningen op te wekken en levendig te houden, zouden wij in overweging wil len geven, premiën en ondetscheidingsteekenen vast te stellenbijv. bij overgang van manschappen van Gt naar G2, evenals zij, die voor de eerste maal scherpschutter worden, benevens een onder- scheidingsteeken.

Indisch Militair Tijdschrift | 1897 | | pagina 391