865 Zij, die blijken geven, meer dan voldoende vaardigheid te hebben in het schermen, inzonderheid in het partijschermen op geweer te gen geweer en geweer tegen sabel, kunnen voor premiën in aanmer king gebracht worden, terwijl de compagniescommandant eene soort gymnastiek- en schermfonds moet hebben, om nu en dan premiën uit te keeren. Ten slotte zoude het ook aanbeveling verdienen, om evenals bij het prijsschieten, eens of twee malen per jaar gymnastiek- en scherm- concoursen te houden, waarbij, wat gymnastiek betreft, bijv. de deelnemers vooraf de werktuigen konden opgeven en wat betreft het schermen, dit alleen op het geweer mag geschieden, tenzij men prevót of meester zij, waarbij men het wapen zijner keuze kan ne men en voor de verschillende categorieën ieder een afzonderlijke prijs kan worden vastgesteld. Aangaande de onderscheidingsteekens voor prevót en meester, zoo heboen wij zelf wel eens uit den mond van minderen vernomen, dat zij het zeer op prijs zouden stellen, om bijv. als prevót geweer een paar gekruiste geweren, van dezelfde stof vervaardigd als de chevrons voor langdurigen dienst, op eene der mouwen van de attila te kunnen dragen; voor meester geweer zouden deze onderscheidingstee kenen dan van goud kunnen zijn. Voor prevót en meester op de andere wapens zou zulks op over eenkomstige wijze kunnen geschieden. Wellicht zou men er toe kunnen overgaan eenen meester op één der wapens eene soldij verhooging, gelijkstaande met die welke een tamboer geniet, en eenen meester op alle wapens dezelfde toe lage te verstrekken, welk een infanterist le. kl. ontvangt. Men onderwerpe dan echter de aspirant-meesters aan een streng examen. Bij het onderwerp „gymnastiek" zouden wij nog in herinnering willen brengen, dat er, behalve het boksen en worstelen, nog verschil lende soorten van gymnasiiekspelen zijn, welke graag door de manschappen verricht worden. Wij hebben er hier wel eens de proef mede genomen; de man schappen deden steeds met veel genoegen aan die spelen mede. Zij bevorderen over het algemeen de vlugheid, lenigheid en

Indisch Militair Tijdschrift | 1897 | | pagina 392