868 Aan de achterzijde in te vullen Gezien en doorgezonden: Commandant infanterie voorhoede. N. Outv. Verz. Gezien colonnecommandant Ontv. Zaak is het voor den cavalerieofficier om voor den aanvang der excursie een twintigtal berichten bij voorbaat op bovenaangegeven wijze ingevuld te hebben. Dit voorkomt tijdverlies en is tevens gemakkelijk èn voor den commandant der infanterie voorhoede èn voor den colonnecommandant. Is de cavalerie op den meest bedreigden vleugel saamgetrokken, dan houdt hare verkenning geenszins op; maar blijft van uit de vleugels voortgezet: le. Om tegen omtrekking te waken. 2®. Om van elke beweging des vijands (verlefiging zijner stelling, samentrekking op één gewichtig punt in de stelling, weifeling bij den vijand, geheel dan wel gedeeltelijke ontruiming der stelling) te berichten. 3e. Om het oprukken, dan wel opdringen van nieuwe vijandelijke benden in tijds te signaleeren. 4e. Om den terugtochtsweg van den vijand aan te geven. 5®. Om d&ar in te grijpen, waar de toestand des vijands zulks gebiedend eischt (het nemen van hoogtepunten, het tegemoet gaan van den klewangaanval)en 6®. Om de uitwerking van het eigen vuur, vooral van het artil lerievuur, na te gaan. Ook bij den werkkring der cavalerie op de flanken blijft „zien" voor den cavalerie-commandant hoofdzaak, niet alleen wat betreft het waarnemen van de bewegingen van den vijand, maar ook van die der eigen troepen. Voortdurend blijft de cavalerie-commandant middels schriftelijke berichten in contact met den commandant der infanterie voorhoede en met den colonnecommandant en wel, wat de eigen troepen betreft, om

Indisch Militair Tijdschrift | 1897 | | pagina 397