880 Plaats colomiecom- Tusschen voorhoede en hoofdcolonne, mandant. Nadat de cavaleriecommandant te A. de gevechtsdispositie ontvangen heeft, gaat hij na, op welke wijze hij de beide pelotons zal aanwenden. De schets geeft hem aan: op de linkerflank hoog terrein, op de rechteiflauk een lange ondiepe kampong, waarachter derivier, ook vóór de stelling heeft hij hoog terrein. Van die hooge punten, denkt hij, moet ik het morgen hebben Op de linkerflank moet goed doorgetast worden om 's vijands stelling in den kampongrand en om de heuvels achter de kampong te ver kennen, terwijl van uit bet hooge terrein bij D. door enkele eclaireurs op de sawah moet worden opgerukt om den vijand in den kampong- rand tot vuren uit te lokken. De lange smalle kampong op de rechterflank geeft geen uitzicht op de rivier, die daar vrij breed is, zij biedt dus geen vaste stelling voor den vijand aan, waarschijnlijk zullen enkele vijanden er zich in ophouden. Voor de verkenning door cavalerie is die flank dus van geen nut, waarom zij voorloopig alleen door een cavalerie-patrouille moet geobserveerd blijven. Het door de colonne te volgen voetpad geeft op de linkerflank hoog terrein, op de rechterflank laag terrein, loopende langs de rivier. De overzijde der rivier biedt dus den vijand een schoone gelegenheid om de colonne op betrekkelijk korten afstand onder vuur te nemen, terwijl het hooge terrein op de linker flank hem niet minder gunstig is. De cavalerie heeft alzoo een dubbele taak te vervullen. Ie. De verkenning van het vijandelijk object. 2e. Het beveiligen van de flanken der colonne. De cavaleriecommandant deelt daarom zijne cavalerie als volgt in één peloton als zelfstandig verkennende voorhoede-cavalerie, om langs den kortsten weg naar het object door te dringen één peloton tot dekking der flanken van de colonne. Bij de bespreking van de genomen maatregelen door de comman danten van de bataljons en van zelfstandige detachementen geeft de cavaleriecommandant bovenstaande iudeeling aan, waarmede de colonne commandant zich kan vereenigen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1897 | | pagina 411