881 Nog denzelfden avond roept de cavaleriecommandant zijne officieren bijeen en geeft de volgende bevelen Opdracht voor het lste peloton, comdt. 1 Lt Met uw peloton morgen ochtend te 53/4 uur opgesteld als aan de colonne gebonden voorhoede-cavalerie, in marschvorm op het voetpad naar 0. Gedurende den opmarsch beveiligt U de flanken der colonne, bovendien eene patrouille langs lijn van opmarsch. Bij D. aange komen, moet U nadere bevelen afwachten. Ik bevind mij bij het 2de peloton, dat zelfstandig langs het voetpad naar 's vijands stelling bij D. oprukt. Tracht op hooge punten ge- zichts verband met de voorluitgeschoven cavalerie te krijgen. Gewichtige voorvallen moeten mij worden bericht. A, den 2den October 1897. De Comdt. der cavalerie, X. Opdracht voor het 2ie peloton, commandant l8te Luitenant Met uw peloton als zelfstandig verkenningsdetachement morgen ochtend om 5.40 uur opgesteld op het voetpad naar D, ter hoogte van punt.,., vóór het lste peloton, dat belast is met de beveiliging der flanken van de colonne. Afmarsch 53/. v.m. Ik bevind mij bij uw peloton. A, den 2den October 1897. De Comdt der cavalerie X. Welke zullen nu in het algemeen de handelingen van het zelf standig verkenningsdetachement moeten zijn? Verkenning van het object F. is het eenige doel, dat met het zelfstandig vooruitzenden van het 2de peloton beoogd wordt. Langs den kortsten weg'hier dus het voetpadnaar D. opgerukt, waar een ruim uitzicht de eerste observatie van 's vijands stelling toelaat. Zon der nevendoelen recht op het groote doel aan, nu en dan gedurende den opmarsch een patrouille naar eenig goed uitzicht gevend punt gedirigeerd. Van uitzwermen geen sprake. Geen acht geslagen op enkele schoten uit de flank, De vijand zal niet naar de operatielijn opdringen, wel wetende wat er volgt. Onder enkele schoten door gereden, tegen meerdere gedekt door nu en dan het voetpad te ver- 4

Indisch Militair Tijdschrift | 1897 | | pagina 412