886 Tot tegenover de stelling opgerukt, besluit de Escadronscomman- dant aan den colonnecommandant eenig bericht omtrent den algemeenen toestand te zenden, 'dat als volgt luidt Aan colonnecommandant Overste.... PI. van verz. Hooge rand aan deze zijde Sawah voor kampong F. Uur van verz 6.42 V. M. Datum: 3 Oct. 1897. Bevind mij met spits en verkenningspatrouilles in Oostrand hoog heuvelterrein voor kampong F. Gedurende opmarsch hoog heuvel terrein op linkerflank licht beschoten. Yan overzijde rivier geen vuur ontvangen. In voorterrein vijandelijke stelling F niets waar te nemen. Uit gebergte rukt vijandelijke bende 30 man op naar kampong F. In Westrand kampong F drie versterkingen opgericht. Hoog geboomte in kampong F belet uitzicht op heuvels er achter, waarvan gedurende opmarsch er een gezien is, waarop vermoedelijk öenting. Heb ruim uitzicht op 's vijands stelling, ruk met sterke patrouille door het hooge terrein naar 's vijands rechtervleugel, ten «inde uitzicht te krijgen op terrein achter de stelling. Trompetterlicht gewond, schot rechter dij; blijft dienst verrichten. Commandant Cavalerie, X. Overbrengers. Cavaleiistenen tempo XX- Deze gelegenheid benut hij tevens om den commandant der cava lerie op de flanken volgend bericht toe te zenden Aan commandant Ist6 peloton. 1 Lt Huk met uw peloton dadelijk op naar hoog terrein CD., waar vijandelijke bende sterk 10 man op linkerflank lijn van opmarsch opdringt. Zoo noodig bende terugdrijven en blijf goed uitzicht gevende üeuveltoppen vasthouden, tot geheele colonne is opgerukt. Commandant Cavalerie X.

Indisch Militair Tijdschrift | 1897 | | pagina 417