888 M. verdeeld, die elk een pas frontbreedte bieden, is een zeer gering doel en het gros neemt die formatie aan, die het best tegen verliezen waarborgt, d. i. de colonne of de linie. Op de sawahvlakte gekomen, treedt ook de vijand meer op, het vuur neemt toe, vooral de middelste versterking schijnt sterk bezet, terwijl uit de meest rechtsche enkele schoten op de rechter verkenningspa trouille vallen. De eclaireerende linie maakt halt 500 M. voor de stelling.. „Dinges," zegt de luitenant, „jij heb een kalm paard, geef eens een paar schoten op de middelste versterking, vizier 600 x en richt zoo goed mogelijk." Het schot wordt met een salvo uit de versterking beantwoord^ een paard van de spits sneuvelt. „Ga naar het gros terug" zegt de luitenant tot den ruiter, „straks zullen wij het harnachement wel af doen." Spoedig is deze ruiter vervangen door een van het gros, De luitenant, die den escadronscommandant in het oog houdt, ont vangt nu van dezen het volgend schriftelijk bericht. Van den Esc. Comdt. 6.47 V.M. Sluit met spits bij rechter verkenningspatrouille aan om 'svijands linkervleugel van uit kampongrand E te blijven observeeren. Zoodra infanterievoorhoede is opgerukt, blijft ge rechterflank dekken. Zendt uwe berichten rechtstreeks aan commandant infanterie-voorhoe de. Tracht uitzicht rivier te krijgen. Ik laat patrouille tegenover kam pongrand F. achter en steun met rest verkenning linker verkennings patrouille. Comdt. escadron. X. Overbrenger Cav tempo XX- Een patrouille van een wachtmeester en 3 ruiters blijft in D achter,, terwijl de Esc. Comdt. met de rest gedekt den rand van het hooge terrein volgt. Zelf begeeft hij zich naar de linker verkenningspatrouille, die hij door de rest van het detachement op 50 passen doet volgen,, gedekt door een paar ruiters op de linkerflank en in den rug door een ruiter.

Indisch Militair Tijdschrift | 1897 | | pagina 419