889 De Eec. Comdt., die weten wil of het 's avonds te voren ingekomen bericht omtrent de bentings op de heuvels achter de stelling juist is, buigt naar het Noorden om, om te trachten een paar hooge punten te bereiken, gelegen in het verlengde van den kampotgiand F. Op de linkerflank valt nu en dan een enkel schot, vijand zit er echter niet. Slechts hier en daar op verren afstand een enkele schutter. De Esc. comdt. laat halt houden en, vergezeld van zijn trompetter en een cavalerist, rijdt hij wat meer vooruit, daar hij op dat en dat punt wel om den hoek achter de kampong zal kunnen zien. Het verlangde uitzicht wordt verkregen, twee bentings met bam- boedoeri versterkt op de heuvels zijn zichtbaar, terwijl vele vijanden zich voor de bentings ophouden en er een voortdurend heen- en weer geloop tusschen de bentings en de stelling beneden bestaat. De Esc. Cdt. wordt in front licht beschoten van de overzijde van het riviertje en daar bii voldoende gezien heeft, trekt hij op het detachement terug, om zijn bericht betreffende de vijandelijke stelling te schrijven. Aan colonnecomdt. overste PI. van verz. hoog terrein 400 N. W. van N. hoek kampong F. Uur van verz7.5 Y. M. Datum 3 October 1897. Bericht No. 2. 40 vijanden verspreid opgesteld in W. rand kpg F., waarin 3 bentings, allen met bamboedoeri versperd. Noordelijke benting onbezet, middelste aangeleund aan voetpad midden door sawah en bezet door 30 man, zuidelijke benting 15 man in den hoek bij kpg. E. Smalle kampong E. onbezet. Yan overzijde rivier geen vuur, Achter kpg. F. loopt riviertje, dat in hoog terrein ravijntje vormt. Yermoedelijk goede overgang. Achter vijandelijke stelling liggen op 150 M. drie heuvels, de twee voorste ieder met bentiDg en zwaar, ook op helling, met bamboedoeri versperd. Yijand op heuvels zeer beweeglijk, drukke gemeenschap met

Indisch Militair Tijdschrift | 1897 | | pagina 420