890 kampongstelling, schat bezetting heuvels totaal 100 man met veel geweren. In C ruim uitzicht op F.; hoog geboomte in F. maskeert heuvel stelling, die op plaats van verz. goed zichtbaar is. Sawah 800. M. diep en 500 M. breed, begaanbaar voor alle wapens, goede en lage galangans; hoog terrein heuvelachtig met lage alang-alang begroeid» laat bewegingen alle wapens toe. Ik bevind mij met sterke patrouille op pi. v. verz. In D. kleine patrouille, in E. officierspatrouille. Voor artillerie C. en pl. v. verz. goede stellingen. Een paard gesneuveld. Comdt. Esc. X. Overbrengers. Caven tempo x X. Aan de achterzijde. Gezien en doorgezonden: Commandant inf. voorhoede. Ontv. Verz. GezienColonnecommandant Ontv.: Voorloopig blijft het verkenoingsdetachement een afwachtende hou ding aannemen, totdat de infanterie-voorhoede is opgerukt. Toch wordt er niet stilgezeten, immers de Esc. comdt. wil nog weten of het ravijntje een overgang voor de troepen oplevert, daar hij vermoedt, dat tegen de vijandelijke stelling uit het Noorden zal worden opgerukt. Verliezen wil hij er echter niet voor hebben, dus geeu haast, als de colonnecommandant bij aankomst in D er bericht van heeft is het nog tijd genoeg. Zoo nu en dan valt een enkel schot uit de linkerflank, nu en dan wat schoten uit het ravijntje; ook de vijand wacht af, alleen de officiere- patrouille in E wordt nog al onder vuur genomen. De rand van E levert echter uitmuntend dekking, alle heen- en weer gerij wordt nu vermeden, alleen de oogen gebruikt. Intusschen zijn de ordonnansen, om 6.42. VM met de berichten no 1 afgezonden, om 6.55 VM bij den colonnecommundant aangekomen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1897 | | pagina 421