~S7~ A. IR. I -A.- Een stof bestand tegen geweerkogels. In Augustus yan dit jaar heeft men te Fort Sheridan (Yereenigde Staten) zulk een stof beproefd, welke proef in zeker opzicht geheel gunstig is uitgevallen. Een stuk van deze stof, 0.375 M. hoog, 0,60 M. breed en 0,0375 M. dik werd op eene gewone beeldschijf een staande man voorstellende ge spannen, en bedekt met vier andere stukken van gelijke afmeting; het gewicht van het aldus gevormd harnas bedroeg bijna 3,5 KQ-. Gevuurd werd met het geweer Krag-Jörgensen. Op 400 yards (1 yard 0.9143 M.) trof de kogel het midden van het harnas en ging niet verder dan de eerste laag; hij kon met de vingers verwijderd worden en was zoo plat als een paddestoel. Op 300 yards kwam de kogel tot de tweede laag, waarop hij totaal verpletterde. Op 250 yards werd de tweede laag doordoord en de derde sterk getroffen en op 200 yards stuitte de kogel op de derde laag. De conclusie was, dat de kogels waren tegengehouden, maar dat het harnas onder den gebruikten vorm te dik was om door den man te worden benut, of het moest zijn als schild. Ten vervolge op de in een vorige aflevering voorkomende „Cijfers zonder Commentaar," stellen eenige lezers er wellicht belang in een vergelijking te vinden tusschen de diensttijden van de officieren van een Europeesch leger en van die van ons Indisch in een tropisch klimaat steeds te velde zijnd leger. De gegevens betreffende het Pruisische leger zijn ontleend aan de Revue du cercle militaire van 10 Juli 1897.

Indisch Militair Tijdschrift | 1897 | | pagina 433