957 Riviertje d bij pl. v. verz. goede overgang voor alle wapens. Verzoeke doorzending bericht. Comdt. patrouille lijn van opmarsch "Wachtm Overbrenger Cav. tempo x X OntvangenCommandant peloton. V. M. Intu8schen is het peloton op de linkerflank ook het riviertje d genaderd, waarvan eene kleine patrouille intijds vooruitgezonden ter verkenning oever, bericht heeft, dat op 350 a 400 M. aan deze zijde lijn van opmarsch een overgang aanwezig is. De luitenant is daarop persoonlijk ter verkenning van den overgang opgerukt en met de kleine patrouille overgegaan om op den tegenovergestelden oever het voor- en zijterrein waar te nemen, daar ook hij enkele schoten in voorwaartsche richting gehoord heeft. Daar het overtrekken van het riviertje d. bij overgang a. van de colonne veel tijd eischt en ge durende het passeeren de flank van de hoofdcolonne beveiligd moet blijven tegen mogelijk opdringen van den vijand, blijft het peloton voorloopig aan deze zijde opgesteld achter het heuveltje, dat op 500 M. gelegen is van de lijn van opmarsch, dicht bij heuvel b. Daar er geen onmiddellijk gevaar dreigt, benut hij deze gelegenheid om de paarden wat te ontlasten, plaatst twee ruiters op den heuvel en laat het gros, gedekt achter den heuvel, afzitten. Geen vijand ontdekkende, keert de luitenant naar het detachement terug, waar een ordonnans hem een oogenblik later het bericht No. 1 van de patrouille langs lijn van opmarsch overhandigt. Na het gelezen te hebben, teekent hij voor gezien met vermelding van het uur van ontvangst en gelast den ordonnans naar zijne patrouille terug te gaan, daar deze geen enkelen man kan missen. Hierop schrijft de luitenant volgend bericht: Aan colonne-commandant, overste Pl. v. verz. 400 M. Noord lijn van opmarsch bij riviertje d. Uur van verz: 6.40 V. M. Bericht No. 1. Patrouille langs lijn van opmarsch bericht van hoogen top a

Indisch Militair Tijdschrift | 1897 | | pagina 494