967 Intusschen wordt het signaal „het geheel halt" gegeven en ont vangt de commandant der infanterie-voorhoede volgend bericht van den colonne-commandant. Aan commandant infanterie-voorhoede. PI. van verz: 500 M. oost van heuvel a. Uur. van verz: 6.45 v.M. Datum: 3 Oct. 1897. Bericht No. 2. Ruk met voorhoede door riviertje d. naar overzijde op en neem stelling in voorterrein, hoofdcolonne houdt rust voor een half uur. Cav. patrouille op rechter flink moet op c. blijven observeeren. Ik begeef mij naar heuvel a. en kom voor uw persoon na inname stelling bij mij. Geef vooral acht op uw rechterflank. Colonne-commandant. Y. Overbrenger Cav. tempo x X Gezien Commandant inf. voorhoede Ontv Terwijl de infanterie-voorhoede bij a overtrekt, zien wij spoedig den Colonne-commandant met zijn staf op heuvel a, die van hieruit het stelling nemen van de voorhoede volgt, de „cavalerie-patrouille in front" in het begroeide terrein bij e ziet en de cavalerie, afgezeten, op de linkerflank in observatie ziet staan achter een heuvel, gelegen op 400 M. van lijn bij opmarsch, dicht bij heuvel b. Yan de hoofdcolonne komen op dezen oever van de rivier enkele kleine afdeelingen (sectiën) in stelling, tot dekking rechterflank. De linkerflank biedt ruim uitzicht, zoodat naar die zijde geene bijzondere dekking noodig is. Van de achterhoede komen twee sectiën achterwaarts in stelling. De geheele colonne maakt naar beide zijden front, de manschappen gaan er bij zitten met het geweer in den arm, gelegenheid wordt gegeven de veldflesschen te vullen, hetgeen door be-

Indisch Militair Tijdschrift | 1897 | | pagina 504