968 paald aangewezen manschappen geschiedt, ter plaatse, waar de dekking bij de rivier staat; de artillerie legt (spant) af, de draagbare munitiekistjea worden uitgehaakt. Terwijl het geheel rust, komt, zooals wij gezien hebben, om 6.55 v.m. het eerste bericht (zie blz. 886 11de aflevering) van de vooruitgeschoven cavalerie bij den colonnecommandant. Tevens ontvangt de colonnecommandant het bericht voor den commandant van het „peloton cavalerie op de flank", teekent voor gezien met uur van ontvangst, zendt het dadelijk met een eigen ordonnans door, zoodat spoedig de cavalerie op de linkerflank naar het hooge terrein, bij C. oprukt. Daar de „cavaleriepatrouille in front" niet meer noodig is en trouwens toch moet inrukken om mogelijk infanterievuur niet in den weg te staan, trekt de pelotonscommandant deze patrouille aan, waar van hij mondeling aan den commandant der infanterie-voorhoede bericht. Even voor de rust geëindigd is ontvangt (7.16 v.m.) de colonne commandant Bericht No. 2 van den commandant van de vooruit geschoven cavalerie (zieblz. 888 889 11 de aflevering); dit treft goed, de commandant der infanterie-voorhoede is nog bij den colonne- commandant, het bericht wordt gelezen en met den commandant der infanterie-voorhoede besproken, waarbij de colonnecommandant o.m. mededeelt, dat hij met de voorhoede naar het hooge terrein bij D zal oprukken, om persoonlijk 's vijands stelling te observeeren, ten einde daarop het plan van aanval vast te stelleD. Ook geeft de colonnecommandant nog aan, dat de rivier op 's vijands linkervleugel wel doorwaadbaar en de vermoedelijke terugtochtsweg van den vijand zal zijn. Hierop dicteert de colonnecommandant aan den chef van den staf de volgende bevelen. Aan comdt. inf. voorhoede PI. van verz. heuveltop a Uur van verz. 7.20 v.m. Datum: 3 Oct. 1897. No. 3. Ruk met voorhoede in breed front naar hoog terrein bij D en neem daar stelling tegenover vijandelijke positie.

Indisch Militair Tijdschrift | 1897 | | pagina 505