VARIA. De gevolgen van het gebrek aan cavalerie bij de Italianen gedurende den veldtocht in Abessynië. overgenomen uit het Militar Wochenblatt" van 20 October 1897). Het is bekend, dat aan het Italiaansche expeditionnaire korps in Erythrea niet één man cavalerie toegevoegd werd. Zooals voor de hand ligt, was dit omdat in het uiterst bergachtige terrein op het operatietooneel de cavalerie van geen nut kon zijn; doch ook de openbare meening zal haar invloed wel hebben doen gelden op deze nalatigheid, waarvan de gevolgen zoo ernstig waren; die openbare meening toch is, met het oog op het voor het gebruik van cavalerie zoo weinig gunstige terrein in het vaderland, geneigd de cavalerie als een wel is waar schitterende maar overbodige, zelfs belemmeringen veroorzakende troep te beschouwen. Het gevolg was, dat iedere verkenning, die buiten het naaste gezichtsveld viel, ontbrak en dat dus de leiders der operatiën uitsluitend konden beschikken over de berichten, die door de meermalen onbetrouwbare spionnen tot hen kwamen. De aandacht zij gevestigd op enkele gelegenheden, waarbij het gebrek aan cavalerie zeer bjjzonder ernstige gevolgen gehad heeft. Na de zegevierende slagen der Italianen bij Coatit en Senafé op 13, 14 en 15 Januari 1895 betrok Baratieri ter observatie een legerplaats bij Senafé, van waaruit de onderwerping van het land in Zuidelijke richting voortgezet en Adua zoowel als Adigrat bezet werden. In den aanvang van October had een verder voortrukken naar het Zuiden plaats; de zich verzamelende troepen van Ras Mangascha werden uiteengeslagen, Antalo bezet en bij Makallé een fort opgericht. Terwijl Baratieri met ongeveer de helft van de troepen naar de vroegere garnizoenen terugkeerde, werd Generaal Arimondi met 4000 man voor de beveiliging in het Zuiden achtergelaten. Yan deze troepen bezetten 2000 man Makallé en 2400 man, waarvan de helft hulptroepen, Antalo. Begin December rukte majoor Toselli met zijn bataljon inlandsche infanterie, twee sectiën bergartillerie en ongeveer 1100 man hulptroepen nog verder voort tot het bezetten van den bergkegel van Amba Aladschi. De verschillende bezette punten waren allen een groote dagmarsch van elkander verwijderd; Antalo ligt in het midden.

Indisch Militair Tijdschrift | 1897 | | pagina 523