544 Thans hoopt men aan dit gebrek te gemoet te komen door ■wijziging van den vorm van het projectiel. Tot nu toe vond men het niet geweuscht om de ïnlandsche troepen met deze geweren te bewapenen en men voorzag ze daarom van Henry-Martini, instede van Snijder geweren. De laatste behielden hun gladde loopen en werden tot bewapniüg der militie bestemd. Dit jaar heeft npen ook de bevestigingswerkzaamheden op de meest bedreigde en zwakste Hoord-westeljjke grens tot een einde gebracht. Hiertoe behooren de linie van Quettah en de groote bruggenhoofden aan den Indus bij Sukkur en Attoh. Bij Rowul-Pindi werd een rij forten gebouwd, waardoor deze post tot een sterke versterkte legerplaats gemaakt werd. Met al deze veel tijd vereischende wei kzaamheden hebben de Engelschen zich zeer gehaastmaar men besloot met den bouw der tusschenbatterijen en forten te wachten tot de nood daar is, om ook dan het zoo spoedig verouderde geschutmateriaal door nieuw te vervangen. Alle munitie der handvuurwapeneneen gedeelte der artillerie munitie evenals zadeltuig enz. uordt tegenwoordig in Indië vervaar digd. 2) In Cossipur is een fabriek geopend, waar men staal bereidt en waar stalen projectielen vervaardigd worden. In Balasor is een af zonderlijke commissie van proefneming belast met de beproeving van projectielen en vuurpijlen. „Een en ander over pistolenen revolvers" in de 5e aflevering van dit jaar voorkomende. Het is te hopen, dat men indeitijd bjj de ketze van ces nieuwe geweer M. 95 voldoende aandacht aan deze zaak heeft geschonkeü, zoodat wij niet eerlang voor dergelijke verrassende feiten staan. 2) Zou het vergaan der Utrechtmisschien een vingerwijzing kunnen worden voor hen, die gaandeweg al die instellingen van het Indische leger doen vervallen, welke men juist in andere koloniale legers in het leven roept? Of «ou het „tot hiertoe en niet verder" niet werden uitgesproken en zou de patroonfabiiek werkelijk den weg gaan van schietschool enz. Het is waarschijnlijk vergeefsche moeite, (8) doch last ons hier in Indië voorloopig den strjjd neg niet opgeven, laten wjj onze stemmen krachtig laten hooren en ver heffen tegen die maatregelen, welke wij weten dat ten nadetle van het Indische ^eger moeten zjjn. 8) Het is te bejammeren, dat men in Holland niet tot het begrip kan komen, dat de belangen van het Indisch Leger niet altijd kunnen zijn die van de Hollandsche leveranciers. Red.

Indisch Militair Tijdschrift | 1897 | | pagina 63