545 Met uitzondering van het kordiet, de nieuwste Engelsche buskruit- soort, dat echter slechts gedurende 4 jaren zonder gevaar voor chemische ontbinding in een tropisch klimaat bewaard kan worden, worden reeds alle legerbehoeften in Indië vervaardigd. Ook dit zich, in een industrieel opzicht, losmaken van het moederland, moet als een versterking van de militaire positiedie Engeland in Indië inneemtworden aangezien. Deze veranderingen werden eveneens vol trokken in de periode van 1891 1895. De Engelschen hechten er een bijzonder gewicht aan, dat de voor naamste garnizoensplaatsen, zooals Agra, Delhi, Luknow, Allahabad en anderen thans van goed drinkwater voorzien zijn. Jammer genoeg hangen de hygiënische toestanden niet alleen van het drinkwater af en zijn deze dan ook nog niet overal even gunstig. Beter nog dan den gezondheidstoestand der troepen heeft men de remonteering der bereden wapens weten te verzekeren. Voor de artillerie en bijna voor de geheele cavalerie kocht men vroeger de paarden in Australië. De prijs dier paarden steeg van jaar tot jaar, naarmate de roepia in waarde daalde. Tegenwoordig echter zijn reeds 3 cavalerie regimenten van inheem- sche paarden voorzien. De inlanders beginnen hun paarden reeds in hun 6de levensmaand te gebruiken. Dit en de onvoldoende voeding, die de paarden ontvangen, is oorzaak dat zij op den leeftijd, waarop zij voor gebruik in aanmerking komen, voor het leger totaal ongeschikt zijn. Om aan dit bezwaar te gemoet te komen heeft de Regeering in Ahmednagor, Chapur en Kupal een soort van remonte depots opgericht, waar de zeer jong aangekochte veulens tot hun 5de jaar verpleegd worden. 1) De voornaamste veranderingen hebben echter plaats gehad op het gebied van de organisatie der Inlandsche troepen. 1) Wat zien wij bij ons in Indië S zeldzaam sclioone paardenrassen onder de oogen der regeering van jaar tot jaar aohternitgaan en ten volledigen ondergang opgeschreven. Jaren lang werd daar niets tegen gedaan en de in de laatste jaren op S. Westkust en in de Preanger-Regentschappen getroffen maatregelen zijn van zoo geringen omvang en getuigen zóó weinig van een vast, goed doordacht Btelsel, dat ze weinig zullen uitwerken. Voor het Indische leger kent men verder een tijdelijk re montedepot van veel te kleine formatie, waarin de paarden worden opgenomen op een leeftijd, dat men vrij zeker kan zeggen, dat het misbruiken door den inlander reeds een aanvang heeft genomen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1897 | | pagina 64