576 van den Generalen Staf. Vroegere ondervindingen bij deze transporten schijnen niet altijd even gunstig geweest te zijn, ten minste men heeft het noodig gevonden om de officieren thans streng voor te schrijven, dat ZÜ gedurende de reis in dienst zijn, dat zij zich niet als gewone passagiers mogen beschouwen en dat zij in ieder opzicht zorg voor hun manschap pen behooren te dragen. Met het oog op de gezondheid en om afwijkingen van de discipline te voorkomen moet de troep op allerlei wijze met dienstverrichtingen wor den beziggehouden, terwijl de soldaat ook deelnemen moet aan het schoon maken van het schip en dergelijke werkzaamheden; aan gezang, muziek en dans moet ook aandacht worden geschonken. Ook wordt er den officieren op gewezen, dat zij in goede verstandhouding moeten leven met den Commandant van het schip (een marine officier) en de andere Scheepsofficieren. Bij vaarten met particuliere schepen is er gewoonlijk een speciaal voor dit doel bestemde Marine officier aan gewezen om als tusschenpersoon op te treden tusschen den Commandant van het schip en den Commandant van het transport. OPTISCHE TELEGRAPHIE VOOR MILITAIRE DOELEINDEN. Noord-Amerika. Eene nieuwigheid op dit gebied is het onderzoek dat kort geleden met drie vliegers elk van 5 voet middellijn heeft plaats gehad; twee daarvan waren zwart, de een met een wit vierkant, de tweede met een rood vierkant en de derde was rood met een wit vierkant in het midden. Deze vliegers zijn bestemd om de vlaggen te vervangen, wanneer het seinen met deze door de nabijheid van den vijand gevaar oplevert voor de sei ners, en opvouwbaar gemaakt, om gemakkelijk vervoerd te kunnen worden. Om de vliegers te doen stijgen, gebruikt men een tweewieier, waarop zich de geheele uitrusting, welke nog geen vijf pond weegt, en waartoe ook behooren een koperen cylinder, waarop het touw wordt gewonden, en een 8 voet lange, uit twee deelen samensgestelde stok bevindt. Een bepaald voordeel van dit seinstelsel is, dat vliegers veel verder zichtbaar zijn dan vlaggen, waarmede bovendien het seinen in bedekt terrein somwijlen niet kan plaats hebben. ALUMINIUM EQUIPEMENTSTUKKEN. Rusland. De voor het leger ingevoerde aluminium equipementstukken bestaan uit een eetketel, een quart en een veldflesch, en zullen naarmate zij gereed komen, in dienst gesteld worden. Het hiervoor gebruikte aluminium moet minstens 97°/0 zuiver metaal bevatten zonder bijvoeging van ijzer of kiezelaarde, terwijl 3koper wordt toegestaan. Deze voorwerpen moeten zonder eenig soldeersel door persing vervaardigd worden, en mogen geen barsten, gaten of slakken vertoonen, terwijl voor waarden gesteld zijn omtrent dikte en weerstand van het metaal.

Indisch Militair Tijdschrift | 1897 | | pagina 95