0 582 zal het terrein in een grooter of kleiner aantal sectoren worden ver deeld. De genoemde troepenafdeelingen geven ieder dagelijks een patrouille, sterk één sectie, namelijk de volle sectie volgens de indeeling, gecom mandeerd door den sectiecommandant (luitenant, sergeant-majoor of diens vervanger); deze sectie geeft voor dien dag geene wacht en alle geëm- ploieerden gaan mede. Op deze wijze verricht dus ieder éénmaal in de 8 dagen den patrouilledienst. De patrouilles rukken naar mate van omstandigheden hetzij des ochtends of des middags uit dan wel des nachts; haar dienst namelijk de patrouilledienst bij dag of bij nacht duurt in den regel niet korter dan 5 uren. Zij dienen tevens tot beveiliging der treinen, van alle transporten en van particuliere reizigers. Consignes. Ten aanzien van het dragen van wapens door de bevol king wordt verwezen naar het besluit van den Civielen en Militairen Gouverneur van Atjeh en Onderhoorigheden dd. 1 Maart 1885. No. 151. (1) De patrouilles doorkruisen en doorzoeken het haar aangewezen terrein in alle richtingen, arresteeren allen, die wapens dragen zonder vergun ning dan wel niet van eene behoorlijke pas zijn voorzien en handelen verder overeenkomstig dat besluit. Indien de patrouillecommandant zulks noodig oordeelt b. v. als eenig verdacht persoon binnen een huis de wijk neemt kunnen ook huizen worden gevisiteerd. De in de huizen aangetroffen vuurwapens moeten door eene pas zijn gedekt; de bewoners mogen echter blanke wapens tot eigen verdediging in huis hebben. De patrouillecommandanten zullen ten strengste waken tegen het plegen van strooperijen door den troep onder hun bevel. (artt. 175, 176, 177, 178 en 179 Crimineel Wetboek); ook lichte strooperijen, hoe gering ook» zullen streng worden tegengegaan (artt. 180 en 181 Crimineel Wetboek.) Patrouilledienst binnen de linie door het garnizoen van Olehleh. Het garnizoen te Olehleh laat dagelijks door een sectie (sterkte als boven) patrouilleeren naar den oostelijken landtong in de onmiddellijke omgeving der plaats. De consignes dezer patrouilles zijn dezelfde als die van de uit Kota Kadja te zenden patrouilles. Patrouilledienst binnen de linie door het garnizoen van Lambaroe. Het garnizoen te Lambaroe zendt dagelijks een patrouille, sterk een peloton (indeeling als boven) tot het doorkruisen der moekim Siroen. Ook hier zijn de consignes dezelfde. (J) Volgt later.

Indisch Militair Tijdschrift | 1897 | | pagina 99