ÖE GYMNASTIEK EN HET SCHERMEN BIJ DE INFANTERIE. Goed schietenvertrouwen op de bajonet. Reeds meermalen zijn in dit tijdschrift artikelen gewijd geworden aan de gymnastiek en het schermen in het leger. Of schrijvers daarmede hun doel geheel of gedeeltelijk hebben bereikt, is ons niet bekend; wel echter gelooven wij, dat op dit gebied nog veel te verbeteren valt. Hoewel er in verschillende voorschriften op het gewicht van gym nastiek en schermen gewezen wordt, neemt het onderricht daarin, onzes inziens, niet die plaats in, die het natuurlijkerwijze moest innemen. Hen leze slechts de eerste regels der „Algemeene bepalingen van het voorschrift voor het onderwijs in de gymnastiek bij het wapen der infanterie," het begin der „Algemeene bepalingen van het Voorschrift voor de schermoefeningen bij het wapen der infanterie", de „Inleiding van het voorschrift over het onderricht in het bajonet- schermen bij de infanterie" en de §§9 en 11 van het „Voorschrift tot het houden van oefeningen bij de infanterie", en vergelijke daar mede de wijze, waarop het onderricht plaats heeft en de resultaten daarvan, om tot de conclusie te komen, dat niet verkregen wordt hetgeen gewenscht en noodig is. Naar het ons voorkomt, werkt hiertoe het voorschrift zelve ook niet mede, bijv. waar in de „Algemeene bepalingen van het voorschrift voor het onderwijs in de gymnastiek bij het wapen der infanterie" bepaald wordt, dat „iedere week op een door den Korps-commandant voor iedere compagnie te bepalen uur, onderwijs zal worden gegeven in de gymnastiek", is zulks, naar onze meening, in strijd met het doel, dat men bereiken wil, vermeld in de voorgaande regels. Indien men die tijdruimte van lx/2 uur over drie dagen verdeelde, zouden de resultaten beter zijn.

Indisch Militair Tijdschrift | 1897 | | pagina 386