989 II. Geschiedenis en Aardrijkskunde. III. Taal- en Letterkunde. IV. Natuur- en Natuurkundige Wetenschappen. V. Theologie. VI. Philosophie. VII. Zielkunde. VIII. Mystiek, magie en theosophie. Tot staving van ons beweren eenige grepen uit den rijken inhoud. No. 3 Gesamm. kleine Schriften van den aan een ieder, die aan inter nationaal recht en zijn onderdeel het oorlogsrecht iets gedaan heeft, zoo bekenden schrijver Bluntschli. No. 33 Het standaardwerk van den Leidschen hoogleeraar. J. T. Buys. De Grondwet. Toelichting en kritiek. No. 62 N. G. Pierson. Grondbeginselen der Staathuishoudkunde. No. 109 de Louter. Staats- en administratief recht van Nederl.-Indië No. 116. J. Spanjaard. De staatsinstellingen van Nederl. Indië. No. 123 E. de Waal. Onze Ind. Financiën, een werk, dat ieder officier na kennismaking in zijn bezit zou wenschen en dat o. meer tal van gegevens betreffende organisatie van leger en vloot, krijgsgeschiedenis enz. bevat. No. 131 J. C. C. den Beer Poortugael. Het Oorlogsrecht. No. 141 Th. Ortolan. Regies internat, et diplomatie de la mer. No. 208a. Fr. Valentijn. Oud en nieuw Oost-Indiën. No. 209 P. J. Veth. Java. (De oorspronkelijke uitgave). No. 236 E. Littré. Dictionnaire de la Langue francaise. No. 244 Meyers Conversations lexikon. No. 245 I. M. Calisch. Duitsch-Ned. en Ned.-Duitsch Woordenboek. No. 262 id. id. Eng. Ned. en Ned.-Eng. id. No8. 333 tot 337. Werken over electriciteit. Nos. 349 tot 363. Belangrijke werken over geneeskunde, waaronder v/d Burg. Geneesheer in Ned.-Indië. Nos. 400 409. Werken over het Boedhisme, het Brahmanisme, den godsdienst der Chineezen enz. Dat deze korte opsomming, die wij zeer zouden kunnen uitbreiden, er velen toe brengen moge om bij G. Kolff Co. den besproken Catalogus op te vragen en op Zondag 19 Dec. a. s., den kijkdag, de verzameling te gaan bezien. ERRATA. AFL. 11. Blz. 869 regel 12 v. b. staat versterking en" lees „versterkingen". Blz. 873 regel 9 v. o. staat „Piëng" lees „Gliëng".

Indisch Militair Tijdschrift | 1897 | | pagina 526