91 schen Malakand en Peschawar opnieuw verbroken; 1 Augustus was zij weder voor het gebruik gereed. Daarop werd spoedig met het leggen van een ondergrondsehen kabel begonnen. 1 Augustus kwam Generaal Blood met het gros der troepen in den pas van Malakand aan, zonder eenigen weerstand ontmoet te hebbenslechts werd er gedurende de nachten regelmatig door den aanvaller met zeer geringe uitwerkiug in de Engelsche legerplaats geschoten. Er heerschte eenige bezorgdheid omtrent het fort Tschak- dara, daar dit slechts voorzien was van een geringe hoeveelheid levensmiddelen en munitie. Tot ontzet rukte den 2™ Augustus Kolonel Meiklejohn met zijn brigade voorwaarts. Hij kwam bij het fort, op het oogenblik dat dit door 6000 (1) van stormladders voorziene opstandelingen berend werd en had gelijktijdig zelf een gevecht te voeren voor hij der bezetting de hand kon reiken. Het verlies der bezetting bedroeg 1 Engelsch officier gewond, 3 Inlanders gesneuveld, 9 zwaar gewond. Het verlies der tot ontzet oprukkende troepen4 Inlanders gesneuveld en 26 gewond. Het verlies van den tegenstander werd geschat op 500 man. Gedurende de geheele belegering van het fort moet hij 2000 man en voor Malakand 700 man verloren hebben. Dergelijke zware verliezen moeten de opstandelingen ten deele ontmoedigd hebben. In ieder geval ondervond Generaal Blood bij de daarop volgende verkenningstochten in het dal van de Swat rivier, welke bij de heerschende hevige hitte zware eischen aan de marsch- vaardigheid van de troepen steiden, geen ernstigen tegenstand. 17 Augustus verstrooide hij zonder moeite in de nabijheid van Landikai (Noordoostelijk Ghaligai) 3000 opstandelingen (Bonerwals, bewoners van het boven S wat-dal en fanatieke Hindostani). Den 24en stonden de colonnes van Blood bij Berikot. De stam der Mian-Guls (van verschillende zijden wordt het bestaan van dezen stam in twijfel getrokken) bood zijn onderwerping aan. In elk geval bleef sedert in het Swat-dal alles rustig, zoodat de troepen van Blood in het einde van Augustus op een naburig krijgstooneel gebruikt konden worden. Onder dagteekening van 26 September wordt uit Simla medege deeld, dat een troep der Jirgah uit het boven Swat-dal zich in (1) Dit cijfer ljjkt wei wat hoog.

Indisch Militair Tijdschrift | 1898 | | pagina 104