96 het 2® Bataljon van het le Regiment Gurkha's, en het 20e Punjab-Infantry (1 Bataljon). De 2e Brigade: Brigadier Mac Gregor, zijnde: het 9e Bataljon Oxfordshire lichte Infanterie, het 2e Gurkha's [1 Bataljon] en het 37e Dogra's [6 Compagnieën]. Divisietroepen Een regiment van de „Imperial Service Troops", het 13e Bengal-lanciers, de 3e Bergbatterij [Royal-Artillery] de 5® Bombay-bergbatterij en een Compagnie pioniers. Den 9den September trok Generaal Blood over de Panichora- rivier en scheidde vervolgens zijne brigades, zóó met het oog op de verpleging, als op grond van de moeilijkheden aan de wegen verbonden. Bij helderen sterrenhemel werd de 2® Brigade in den nacht van 14/15 September, terwijl zij in bivak lag, gedurende 6 uren lang aangevallen. Toen, bij het aanbreken van den dag, de artillerie in actie kon komen, week de vijand terug naar het gebergte. De verliezen aan Engelsche zijde beliepen bij dit nachtgevecht: 2 Engelsche officieren en 2 minderen gesneuveld, en aan gewonden 1 Engelsch officier, 1 inlandsch officier en 25 manschappen. Tot tuchtiging van zijn tegenstander ondernam Jeffreys op den 16den een tocht naar de nabijgelegen dorpen en verwoestte daar de huizen en torens, zonder op belangrjjke wijze door den vijand ver ontrust te worden. Gedurende den terugtocht daalde de vijand echter weder de bergen af en slaagde er in om Generaal Jeffreys, die met de cavalerie en artillerie een gemakkelijkeren weg volgde dan de infanterie, van deze laatste te scheiden. De licht gewonde generaal verkeerde met zijne cavalerie en artillerie in eene hachelijke positie, totdat de Infanterie hem den volgenden morgen uit de omsingeling De inlandsche bataljons tellen 8 compagnieën Zie boven. In het geheel werden van deze troepen tot einde September nog 2 regimenten in het veld gebezigd en als etappe-troepen naar de Noordwest grens getrokken. Aan ieder regiment word een Engelseh officier toegevoegd.

Indisch Militair Tijdschrift | 1898 | | pagina 109