97 door den vijand wist te bevrijden. De verliezen bij deze ongeluk kige gebeurtenis tot hiertoe van alle gevechten degene, welke de meeste verliezen veroorzaakte bedroegen aan gesneuvelden en ge wonden totaal 9 Engelsche officieren en 135 manschappen. Den 18den was de Brigade van Jeffrey bij eene dergelijke onder neming gelukkiger. De verliezen bedroegen toen slechts 2 dooden en 6 gewonden. Enkele stammen der Mohmands riepen vergiffenis in. Den 206t™ grjjpt Jeffreys de Mohmands op nieuw aan bij Ziaghai en verwoest dit dorp; op den terugtocht is de vijand weder bij de hand, waardoor 2 Engelsche officieren sneuvelen en 8 man gewond worden. In de nachten van den 19den op den 20st™ en van den 20sten op den 2 lsten greep de Mullah van Had da het bivak van Blood uren lang met verbittering aan, doch zonder succes. De Engelschen verloren slechts 1 gesneuvelde en 14 gewonden, onder deze laatsten zwaar gewond Generaal Wodhouse, die het commando over de 3de Brigade aan Kolonel Graves overdroeg. Den 21sten moeten zich daarop, volgens de ingekomen telegraphische berichten, de colonnes Elles (deze was 15 September van Tschabkadr afgemarcheerd) en Blood dicht bij den Bedmanai-pas vereenigd hebben. Hier vond op den 23Bten een gevecht van 4 uur plaats, het feitelijke beslissende gevecht dezer onderneming, waardoor de Engelschen in het'bezit van den pas kwamen. De onder de directe aanvoering van den Mullah van Hadda strijdende Mohmands moeten volgens de berichten, door de beide brigades van Generaal Elles achter elkander uit verschillende stellingen verdreven zijn. Toch waren de verliezen aan Engelsche zijde zeer gering. De benden der Mohmands moeten tengevolge van het mislukken hunner pogingen gedemoraliseerd en de Mullah moet gevlucht zijn. Den 258ten maakten de Engelschen eene voorwaartsche beweging door den pas, tot in het dorp Jarobi, de geboorteplaats van den Mullah van Hadda. Het dorp met zijn torens werd vernield Het zelfde lot bereidde Generaal Westmacott op den 27sten, na een kort gevecht, aan verscheidene dorpen; verliezen 6 man. Onder dagtee- kening van den 26™ September meldde de telegraaf uit Simla, dat met de stammen in het gebied van de Panichora een tweedaagschen wapenstilstand is gesloten, ten behoeve van onderhandelingen over

Indisch Militair Tijdschrift | 1898 | | pagina 110