128 Intusschen zat de Esc. Cd', toch niet stil, meermalen trachtte hij voor zijn persoon, gevolgd door zijn trompetter en een enkelen cavalerist het ravijntje meer van nabij te verkennen; telkens werd hij uit de versterking op den meest rechtschen heuvel achter kpg. F, zoo danig beschoten, dat een verder oprukken roekeloos zoude geweest zijn, zoodat ook voor hem niets rest, dan „zien zonder gezien te worden." „Al 7.35 Y.M., wat blijft de colonne lang achter", mompelt de ritmees- ^er> !>ri)d eens naar achteren," zegt hij tegen een cavalerist „het terrein is veilig, gij kunt best alleen gaan en kijk eens waar de infie. blijft". De cavalerist laadt zijn karabijn, spant den haan en rijdt in draf weg, ziet de infie-voorhoede in opmarsch over de sawah, met welk bericht hij om 7.47 Y.M. bij den Esc. Cd', terug is. Een paar minuten later, 7.49 Y.M., melden zich bij hem twee ordon nansen met bericht No. 3 van den commandant der cavalerie bij de colonne (verdrijving vijand uit hoog terrein op linker flank), waarop hij volgende berichten mede teruggeeft. Aan Comd'. Cavïo. bij de colonnne PI- v. Yerz.hoog heuvelterrein op 's vijands rechtervleugel. Uur v. Yerz.: 7.59 Y M. Bericht No. 3. Uw bericht No. 3 ontvangen. Zoodra inf16. in hoog terrein is op gerukt en uw taak heeft overgenomen, moet ge u met uw peloton met spoed bij mij vervoegen. Zend nevensgaand bericht, besterad voor Comdk inf10-voorhoede en Col. Cdk, met één ordonnans door. OverbrengersEsc. Cdk Cavengezien Comdk Cavie.bij de colonne tempo XX. Ontv Aan colonne-Comd4., overste PI. v. Yerz.hoog heuvelterrein op 's vijands rechtervleugel Uur van Yerz.7.52 Y.M. Datum: 3 Oct. 1897 Bericht No. 4.

Indisch Militair Tijdschrift | 1898 | | pagina 141