129 - Vijand handhaaft zich in stelling. Verkenning ravijntje belet door zwaar vuur van rechtschen heuvel achter kpg. F. Bij opening artie. vuur zet ik verkenning voort en zal trachten ravijntje hooger op te passeeren. Kan cavIe. op linkerflank colonne bij mij aansluiten en inf*. haar taak overnemen Zoo ja, verzoeke den last daartoe te verstrekken. Esc. Cd4. Overbrenger: ^avGezien temP° xx- Col.-comd4. Ontv. Intusschen overschrijdt de inf10-voorhoede, waarbij wij den colonne commandant en den commandant van de artillerie opmerken de sawah, den rechtervleugel van de gevechtslinie gedekt door de cav« pa trouille op de rechterflank der colonne, die kort voor het oprukken heuvel C. heeft verlaten om een kleinen voorsprong te nemen, ten einde hier en daar kpg. M. binnen te rijden en den Noordrand van kpg. M. te verkennen. Niets bijzonders wordt opgemerkt, zoodat spoedig deze patrouille in het hooge terrein C. op een goed uitzicht gevend heuveltje staat. Ook de hoofdcolonne beveiligt zich gedurende het oprukken door de sawah op haar rechterflank door enkele kleine afdeelingen (sectiën). Nog gedurende het oprukken door de sawah komt bericht No. 2 van den commandant der cavalerie op de linkerflank, weldra gevolgd door den gewonden wachtmeester, die de hoofdcolonne inwacht, alwaar hij verbonden wordt en na verbonden te zijn vraagt om op zijn paard de ambulance te mogen volgen, daar hij het te paard blijven, verreweg verkiest boven het onaangename schommelen in de tandoe. De officier van gezondheid heeft er niets op tegen, een tandoe meer beschikbaar, mompelt hij, straks kunnen ze best gebruikt worden. Om 7.45 Y.M. bevindt de infanterie-voorhoede zich in den hoogen rand O., waar even halt gemaakt wordt om de verloren afstanden te herwinnen. De cavaleristen, die den gewonden wachtmeester begeleid hebben, alsmede de overbrengers van het bericht No. 2 van den commandant der cavie. op de linkerflank, keeren naar hun commandant terug.

Indisch Militair Tijdschrift | 1898 | | pagina 142