180 Langzaam, maar goed opgesloten volgt de infi6-voorhoede de sectiën met tweeën uit de flank, de hoofden zooveel mogelijk gericht naar den hoogen rand D. Geen vuur mag worden afgegeven, zoo gedekt moge lijk moet in den rand stelling genomen worden. De art16. volgt op korten afstand. Om 7.54 Y.M. wordt de hooge rand bereikt, de cavie. patrouille in front van de stelling krijgt last bij den Esc. Cd4, aan te sluiten, doch even te wachten om een bericht van den colonne-comd4. over te brengen. Nadat 's vijands positie in den kampongrand door den colonne-comman dant is verkend en met den artillerie-commandant, wat betreft het artil lerievuur besproken is, wordt de stelling voor de sectie artillerie bepaald. De afstand 800 M. is gering, er valt echter in de gegeven omstandigheden niet lang te redeneeren, er moet gevuurd worden. Het vuur wordt verrassend geopend, een groot voordeel, de sectie moet in batterij komen op en achter dezen mooien heuvel. „Ordon nans, onthoud den heuvel goed," zegt de batterij-comd4., „gij brengt dadelijk een bericht naar de sectie artillerie, die ge den weg moet wijzen." Achtereenvolgens dicteert de colonne-commandant den chef van den staf de volgende berichten Aan Esc. Cd4. PI. van Yerz.hooge rand heuvelterrein vóór 's vijands stelling. Uur van Yerz.: 7.56 Y.M. Datum: 3 Oct. 1897. Bericht No. 6. Ik bevind mij met infie-voorhoede en een sectie art16, in hoogen rand D. Art16, opent om 8.5 Y.M. het vuur op versterkingen in W. rand kpg. P., observeer uitwerking. Yerkenningspatrouille in kpg. E. gewaarschuwd. Patrouille in front ter uwer beschikking. Ik vervoeg mij dadelijk bij U ter verkenning 's vijands positie op de heuvels. Colonne-Comd4. Overbrenger: Wachtmeester tempo xx. Gezien Esc Cd4. Ontv.

Indisch Militair Tijdschrift | 1898 | | pagina 143