133 van den batterij-comd4. overgebracht en alsnog volgend bericht ge schreven. Aan Comd4. infI6-voorhoede. PI. van Verz.hooge rand heuvelterrein voor 's vijands stelling. Uur van Yerz.8.2 V.M. Datum: 3 Oct. 1897. Bericht No. 11. Zend een peloton van 2a° Compagnie naar hoog terrein op linker flank, ter aflossing cav10., die naar voren oprukt. Zoodra tot den aanval wordt opgerukt moet peloton infi0. vijand uit heuvelterrein verdrijven en bij art16 op rechterflank stelling aansluiten. Col.-Comd4. Overbrenger: Gezien Comd4. infie-voorhoede Ontv. Ter wille van het overzicht geven wij op plaat III de opstelling van de colonne in het hooge terrein vóór 's vijands stelling. Zie zoo, denkt de colonne-comd4., alle voorloopige orders zijn schriftelijk gegeven, iedereen weet alzoo wat hij doen moet, ver gissingen kunnen dus niet plaats hebben, en vergezeld van zijn staf, den batterij-comd4. en de ordonnansen begeeft hij zich naar de vooruitgeschoven cavalerie, meer speciaal naar den Esc. Cd4., om van dezen de verder benoodigde inlichtingen te verkrijgen, uitzicht te krijgen op 's vijands stelling op de heuvels en, last not least, om het plan van aanval vast te stellen. Gedurende zijn opmarsch valt om 8.5 V.M. het eerste schot van de artillerie, de colonne commandant zet er den galop in en is spoedig bi] het gros van de vooruitgeschoven cavalerie, waar weldra de Esc. Cd4, zich bij hem meldt. Hoe gedekt de opmarsch van de voorhoede ook door het hooge

Indisch Militair Tijdschrift | 1898 | | pagina 146