139 Uur van verz. Datum Bericht No. 2. 9.2 Y.M. 3 Oct. 1897. Uw bericht No. 2 doorgezonden, Artie. neemt geheele kampong onder vuur. Voorzichtig met voorwaarts gaan. Hoofdcolonne met trein en achterhoede opgerukt naar hoog terrein op 's vijands rechtervleugel. Artie. hoofdcolonne vuurt op verster kingen op heuvels. Comd4. infie-voorhoede Overbrenger CavGezien tempo x x Cd4, rechter-verk-patrouille Inmiddels is de hoofdcolonne om 8.50 V.M. bij de vooruitgescho ven cavie. aangekomen, gedurende den opmarsch liet de vijand op heuvel stelling zich niet onbetuigd, er werd echter goed om den Noörd aange houden, toch gelukte het den vijand hier en daar nog een treffer te geven. De Comd4. van de hoofdcolonne laat halt houden en begeeft zich naar den col. Cd4., die hem de noodige aanwijzingen geeft, waarop de artillerie dadelijk in batterij komt en het vuur op de verster kingen op de heuvels opent. (8.56 V.H.). Wij laten nu de artillerie voorloopig aan het woord en begeven ons naar de vooruitgeschoven cavie. Het peloton, waarbij de Esc. Cd4., heeft den hoogen rand tegenover de kampong achter de heuvelstelling bereiktgedurende het oprukken werd het vrij hevig onder vuur genomen, waardoor een cavalerist doodelijk getroffen werd en van het paard stortte. Onmiddellijk zaten twee cavaleristen af, zetten den gesneuvelde in den zadel, maakten foura- gestrik en longe los, waarmede onder den hals van het paard de handen en onder den buik van het paard de beenen samengebonden werden, wat 64 seconden tijd kostte, en zoo aan het paard bevestigd, door beide cavaleristen het paard aan de hand naar het achter gelaten peloton vervoerd werd, waar de gesneuvelde bij aankomst aan de ambulance werd overgegeven. Ontv: 9.6 V.H.

Indisch Militair Tijdschrift | 1898 | | pagina 152