140 Goed gedekt opgesteld heeft de Esc. Cd», waarbij de luitenant, commandant van het peloton, een goed uitzicht op den rug van de heuvels, die ook daar versperd zijn. Op iederen heuvel werd een voetpad merkbaar, hetgeen afgeleid kon worden uit een vrij druk verkeer van den vijand tusschen beide versterkingen. Ook nu en dan rukken enkele vijanden uit den recht Zuid gelegen kampongrand naar de versterkingen op, zoodat daar de rivier wel doorwaadbaar zal zijn. Hiervan moet worden bericht, waartoe de Esc. Cd*. naar het gros rijdt, waar hij volgeud bericht schrijft. Aan Col.-Comd4 PI. van Verz: hoog terrein N. O. van heuvelstelling. Uur van Yerz: 8.44 V.M. Datum: 3 Oct. 1897. Bericht No. 6. Heuvels, waarop versterkingen, achterzijde versperd bamboe-doeri, waarin voetpad. Tusschen heuvels en kpg. recht Zuid vrij druk verkeer; vermoed overgang rivier recht Zuid heuvelatelling. Ca v.. gesneuveld [schot hoofd], opgezonden. Esc. Cd4. Overbrenger CavGezien: tempo XX Col.-Comdt. Ontv. Zoo opgesteld, blijft 's vijands positie in den rug geobserveerd. „Ritmeester, kijk toch eens, wat er een hoop kerels uit de kampong komen, wel vijftig, kijk daar loopen zij, zij smeren hem naar de versterkingen op de heuvels. Kijk, daar gaan er nog meer en ddar, daar loopen er nog wel tien de kampong in". „Wacht maar, hoe meer er in de versterkingen kruipen, hoe beter, straks zullen zij ook wel van de taart krijgen, blijf goed uitkijken, ik zal er van berichten, de kampong beneden schijnt leeg te loopen". [Zie bericht No. 1 van den Comd4. van de rechter verkenningspa trouille in kpg. E. 8.46 V.H.].

Indisch Militair Tijdschrift | 1898 | | pagina 153