141 De ritmeester rijdt naar het gros terug en schrijft volgend bericht Aan Col.-Comdt. PI. van Verz.hoog terrein N. O. heuvel stelling. Uur van Yerz.8.53 V.M. Datum: 3 Oct. 1897. Bericht No. 7. Vijand ontruimt kpg. F., 50 vijanden, allen met geweren, op heu- velatelling teruggetrokken. Versterking rechtschen heuvel zwaar bezet. 15 vijanden teruggetrokken in kgp. recht Zuid heuvelstelling. Esc. Cd4. Overbrenger: Cav tempo XXX. Gezien en doorgezonden: GezienCol.-Comd4 Coma4, hoofdcolone, Ontv. Ontv. Intusschen is het 2ie peloton bij den Esc. Comd4. aangesloten, dat voorloopig als ondersteuningspeloton optreedt en zich in N. en N.O. richting door stilstaande waarschuwingspatrouilles dekt. Om 8.56 V.M. valt het eerste schot van de artie. bij de hoofd- colonne. „Nu goed uitgekeken," zegt de ritmeester. „Te ver", „die valt beter", „goed zoo", „prachtig", „die zullen zij voelen," mompelt de ritmeester. Na elk schot, vuurt de vijand hevig terug, van wijken nog geen sprake. „Kijk ritmeeester'', zegt de luitenant, „telkens gaan er 3 a 4 kerels de heuvels af, zouden zij er al genoeg van krijgen. „Waarachtig niet," antwoordt de ritmeester, „dat zijn kerels, die de dooden en gewonden in veiligheid brengen." Wie weet ais het art10, vuur ophoudt, of wij nog niet een slagje kunnen slaan. In ieder geval moeten wij den buitenrand van die kampong zien te krijgen (kampong achter heuvelstelling). Van de uitwerking van het artie. vuur behoeft niet te worden bericht, de batterij-comd4, kan dit zelf uitmuntend nagaan. De col.-comd4., op een heuvel afgestegen, houdt voortdurend den kijker voor het oog, totdat hij om 9. 10 V.M. het bericht krijgt, dat

Indisch Militair Tijdschrift | 1898 | | pagina 154