179 De vizierlijn is hierdoor aanmerkelijk verkort. Dezelfde patroon wordt gebruikt als voor het geweer, doch de aanvankelijke snelheid is met 40 M. ingeboet, zoodat zij nu 575 M. bedraagt. Het vizier is van geheel gewijzigd model en bestaat in hoofdzaak uit twee kleppen, die ten opzichte van elkander op verschillende hoogte kunnen gesteld worden en aldus de vizierhoogte aangeven. Oostenrijk. De proeven met 5 mM. geweren zijn niet bevredigend te noemen, men stuit nog steeds op moeielijkheden bij de fabricatie van het kruit en van het loopmetaal. Wanneer het niet gelukt de spanning der gassen te verminderen dan zal het metaal van den loop van meer weerstandbiedenden stof moeten worden gemaakt. De gemeten snelheden liepen tot 850 M,, indringingsvermogen in hout 85 c.M» Bestreken baan tot op 800 M. Gewicht patroon 12,5 gram. Italië. Het geweer van den kapitein der Bersaglieri Cei doet door zijn groote vuursnelheid veel van zich spreken. Het is een zelfspanner. Drukt de schutter door op den trekker, dan wordt, bij genoegzame munitie, een snelvuur afgegeven van 1000 schoten in de minuut. Spanje. Ook daar heeft een zeer vlug vurend wapen zijn intrede gemaakt onder den naam van Geweer-mitrailleuse. De uitvinder is de overste Yaca. Zweden heeft in 1898 een repeteergeweer aangenomen van 6,5 mM. kaliber, stelsel Mauser. Volgens de Jahrbücher zou een nieuw geweer Mod/96 zijn aangenomen, waarvoor navolgende gegevens dienen: Kaliber6,5 mM. Patroon met groef. Lengte loop. 687 mM. Patroon gewicht 22 gr. Lengte geweer met bajonet 1,23 M. Patr. houder gewicht 5,4 gr. Aantal trekken 4. Spoed30,8 kal V0. 730 M. Gewicht geweer. .3,8 KG. Spanning in de ziel 3000 atmospheren. Gewicht lading (rookzwak) 2,6 gr. Terugstoot 0,73 kilogrammeter

Indisch Militair Tijdschrift | 1898 | | pagina 192