180 Gewicht Projectiel 10,1 gr. Lengte Projectiel 4,77 kal. Aantal omwentelingen van het projectiel per sec. 3650 maal. schoten per minuut 20 h 25. patronen per man [taschvoorraad] 150 stuks. De karabijn der cavalerie, ter vervanging van Mod/94, verschilt alleen door haar lengte; het gewicht is 3,3 KG. en de aanvangsnel- heid bedraagt 660 M. Het vizier is een trapvizier met eene indeeling tot 2200 H., opklimmende met 100 M„ voor 't geweer, en tot 1600 M. voor de karabijn. Yolgens de Memorial de Artilleria worden de karabijnen te Oberndorf vervaardigd en zou de Zweedsche fabriek te Eskilstana dit jaar met de vervaardiging der geweren beginnen. Noord-Amerika. Volgens de Army and Navy Journal, is een nieuwe oefenings-patroon voor het geweer van 7,62 mM. vervaar digd. Zij bevat 0,32 gr. rookzwak kruit, van hetzelfde gehalte als dat der scherpe patronen, en is voorzien van een papieren kogel. In dezen kogel wordt eveneens 0,32 gr. rookzwak kruit gedaan, dat, vóór de kogel den loop verlaten heeft, ontbrandt en den kogel tot poeder doet vergaan. Huls en lading zijn gelijk aan die der scherpe patronen. De kogels worden gemaakt door pakpapier om een stalen cylinder van de verlangde middellijn te winden, de randen met lijm vastge maakt, om het ontrollen tegen te gaan. Daarna worden deze buizen op maat afgesneden, en wordt aan het eene einde de verlangde ovale punt gegeven. De lading wordt met de hand ingebracht en door dikke gom opgesloten. Deze kogel wordt op dezelfde wijze als het scherpe projectiel in de huls bevestigd; om den kogel tegen vocht te beschermen dompelt men het vooreinde van de patroon in parafine. Dat deze kogels geheel in den loop tot poeder worden verbrijzeld, blijkt voldoende daaruit, dat, wanneer men schiet tegen een papieren schijf geplaatst op 1,5 M. voor de monding, men geen enkel spoor van papier terugvindt. Nu Amerika voor de landmacht een geweer stelsel Krag-Jörgensen,

Indisch Militair Tijdschrift | 1898 | | pagina 193