188 wordt, voor zoover den laagsten (kapiteins) rang betreft, bij voorkeur voorzien door overplaatsing van alleszins geschikte officieren van het korps kwartiermeesters, die den volledigen intendance-cursus aan de voormalige 2e afdeeling der Krijgsschool of aan de Hoogere Krijgsschool met vrucht hebben doorloopen. 4e In de openvallende plaatsen bij het korps militaire intendance (de korpsen kwartiermeesters en magazijnmeesters laat ik hier verder buiten beschouwing) wordt in enkele gevallen voorzien door over plaatsing van officieren van de onderscheidene wapens en diensten, met of zonder bevordering, doch altijd met instandhouding, zooveel mogelijk, van de bepalingen, vervat in deze Regeling. De voorziening in de openvallende plaatsen van het korps officieren der militaire intendance door bevorderingkan alleen dezulke be treffen, welke door hoofd-officieren worden vervuld. Voor de behoefte aan intendance-officieren van den laagsten (kapi teins) rang, komen in aanmerking le Bij voorkeur alleszins geschikte officieren van het korps kwar tiermeesters, die den volledigen intendance-cursus aan de voormalige 2e afdeeling der Krijgsschool of aan de Hoogere Krijgsschool met vrucht hebben doorloopen. 2e Alleszins geschikte officieren van het korps kwartiermeesters. 3e ln enkele gevallenofficieren van de onderscheidene wapens en diensten. Op tweederlei wijze kan dus een luitenant- kwartiermeester zich eene plaats bij de militaire iutendance veroveren: Hij kan den intendance-cursus volgen en aldaar eene min of meer technische opleiding voor intendant ontvangen. Met vrucht het onderwijs genoten hebbende zal hij, na bevordering tot kapitein, bij eene va cature onder de kapiteins-intendanten, zijne ranggenooten, welke den cursus niet of niet met vrucht gevolgd hebben, kunnen passeeren. Hij kan ook door eigen studie zich de capaciteiten voor inten dant eigen maken om daarvan later blijken te geven in den proeftijd, waarin zijn ai of niet geschiktheid voor die betrekking zal worden beoordeeld, waarna hij bij eventueele vacature en bij ontstentenis van ranggenooten, die met vrucht den intendance-cursus hebben doorloopen, voor eene benoeming tot intendant in aanmerking kan komen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1898 | | pagina 201