231 vizier te veranderen. De Engelsch-Indische soldaat kan dan ook zeker zijn, zijn man gemist te hebben, wanneer het door hem afgegeven schot dezen niet buiten gevecht stelt, zoowel op groote als op kleine afstanden. Reeds spoedig is het Engelsch-Indische leger in de gelegenheid geweest het nieuwe projectiel tegenover den vijand te beproeven. Onder anderen werden het 2de Bataljon Argyll en Southerland Highlanders benevens het 3de Bataljon der Rifle Brigade van het nieuwe projectiel voorzien. Schiv: Mil. BliitterNov. 1897. Aluminium. Blijkens een artikel in „La Metallurgie" van 28 April 1897 zijn bij het Russische leger, ter vermindering van de belasting van den soldaat, nieuwe eetketels, veldfleschen enz. van aluminium ingevoerd. Nieuw Amerikaansch Kustgeschut. Op de werkplaatsen der Bethlehem-Jova Compagnie te Bethlehem in Pensylvanië, wordt een proefkanon van nieuwe constructie, bestemd voor de kustverdediging, vervaardigd. Het zal bij een kaliber van 40 cM. een lengte van 16 M. verkrijgen. Drie groote smeltovens waren gelijktijdig in werking om het voor de vervaardiging benoodigde blok staal te gieten. Dit laatste woog ongeveer 100.000 K.G. Neue Mil. Blatter, Dec. 1897). Oxydatie van aluminium. Dat het invoeren van verbeteringen op technisch gebied dikwijls teleur stelling kan veroorzaken is gebleken bij de aluminiumbeslagdeelen, die zich aan de patroontasschen voor het geweer M. 95 bevinden. Kort na de indienststelling van deze geweren bij de veldbataljons op Atjeh werd de excursie naar Segli ondernomen, waarbij de lederwerken met zeewater in aanraking kwamen en ook dikwijls door regen nat werden. Bij die tasschen, welke door en door nat waren geweest, trad onmiddel lijk oxydatie van het aluminium in en wel in zoo hevige mate dat binnen een paar weken bij enkelen de beslagdeelen geheel in aluminium oxyde (aluinaarde) waren veranderd, en zich tusschen de vingers lieten fijnwrijven. Naar dit verschijnsel werd een scheikundig onderzoek ingesteld, waar bij in de eerste plaats eene analyse werd gemaakt van het voor de beslag deelen gebezigd aluminium. Deze analyse bracht aan het licht dat genoemd metaal bestond uit: aluminium 97.4 °/0 koper 2.0 °/0 silicium 0.4 °/0 en bovendien sporen van ijzer vertoonde.

Indisch Militair Tijdschrift | 1898 | | pagina 244