271 of hoornen) knoopenlinks en rechts in de borst een ruime zak achouderpassanten, tot ophouding van het ledergoed, van het model, dat door de cavalerie van Ned.-Indië op den linkerschouder gedragen wordtpassanten van denzelfden vorm tot ophouding van den gordel, alles van dezelfde kleur als het buis. Pantalon van dezelfde kleur en stof als het buis, ruim en voorzien van flinke zakkengrijslinnen slobkousen, niet gesloten door knoopen, die licht afspringen, maar door veters op de manier van rijglaarzen. Schoeisel zooals bij het Ned. Indische leger in gebruik is. Het onderscheid tusschen de wapens en diensten blijkt uit het volgende Onderscheid tusschen de rangen en graden. Hoofd- en opperofflcieren onderscheiden zich door gouden of zilveren schouderpassanten van het tegenwoordig bij ons gebezigde model W A P E X OF DIENST. KRAAG. MOUWOP SLAGEN. GORDEL PLAAT. Generale stal'. Infanterie. Cavalerie. Artillerie. Intendance. Mil. Adminis tratie. Geneeskundi ge dienst. a. off. van ge zondheid en hospitaal- personeel. h. veterinaire dienst, e. pharmaceu- tische dienst. donker blauw, id. lichtblauw, zwart. rood lichtblauw onder en boven rood- gebiesd. donker blauw. donkerbl. witte band met rood kruis om den linker arm. bataljonsnum mer; bij de gar nizoensbatalj ons de voorletters van den naam van't gewest. (1) (2) twee gekruiste kanonnen met kroon er boven Seliop met pik houweel gekruist, met sappeur - helm op het kruispunt. hoofdletter A. esculaapstaf. T O ELI CH TIN G E N, e n z. Alleen ond. off en minderen hebben een gordelplaat. (1) Bv. het garn. bat. van Borneo's Z. en O. Afd. verkrijgt B. Z. O.; dat van Amboina en Ternate: A. T. (2) Bereden militairen dragen den gordel onder het buis, missen dus hieraan de passanten en heb ben geen gordelplaat. De distinctieven der rangen zijn bij de cav., intendance, mil.- admie., veterinairen en pharmaceu- tisclien dienst in zilver, de graad- distinctieven in witte stof aange bracht. Bij de overige wapens en diensten resp. in goud en gele stof. Dl. I, 1898. 18

Indisch Militair Tijdschrift | 1898 | | pagina 284