-V .A. IR, I _A_ Marginal-tlntscheidungen Friedrichs des Groszen (Aus den Jahren 1765 bis 1776. Mit der ursprünglichen Ortographie.) Die yerwitwete Grafin v. Rossow dankt für die ihrem Sohne aus seinem Festungs-Arrest auf dem Fort Preussen bei Stettin auf ihr An- suchen akkordierte Befreiung und bittet, denselben aus Erbarmen ander- weit zu employieren. Antwort des Königs„Das gehet nicht an, aber wo er ein Tauge- „nichts bleibet So kann sie ihm aüf ein hollandisch Schiff nach Indien „schicken." Jahrbiicher Jcmuar 1898.) Conserven met Kookinrichting. Als practisch in het gebruik kunnen wij oordeelt het Militar Wochen- blatt (No. 6 van 1898) na gemaakte proefneming conserven met kook inrichting aanbevelen. Deze laten toe om met behulp van een lucifer een warm smakelijk gerecht te bereiden. Bijzonder bruikbaar lijkt dit soort van conserven voor de Koloniën, manoeuvres, jagers, touristen enz. De prijsverhooging met het oog op de kookinrichting bedraagt voor deze in de fabriek van Albert Rehse Sohn, Wülfel vor Hannover, vervaardigde conserven slechts 15 pf. voor blikken van KG. en 25 pf. voor blikken van 1 KG. Plastomenit is de naam van een explosief stof, waaraan het nieuwste :TÏ..Tden Generalmaj°r Z-D- R- Wille gewijd is. De „Allgemeine r. Zeitung" No. 2 van 1898 bespreekt in een kort artikel de nieuwe stof, die uit mtrotoluol bestaat, waarin in gesmolten toestand een groote hoeveelheid nitrocellulose is opgelost. Dit plastomenit laat zich smelten gieten, smeden, afdraaien, uitboren, polijsten enz. en is daardoor zeer' geschikt voor de vervaardiging van alle mogelijke holle en massieve kunstvoorwerpen, welke verrassend gelijken op albast en ivoor en door toevoeging van verfstoffen ook op andere stoffen. Ook kan het plasto- memt in dun vloeibaren toestand als lak gebruikt worden. Door toevoe- gmg van zuurstof bevattende stoffen, van salpeterzure zouten en der gelijke kan men er explosiefmiddelen van maken.

Indisch Militair Tijdschrift | 1898 | | pagina 323