Daar de diepte van de aanvalscolonne in het heuvelterrein gering is, is voor de beveiliging van hare linkerflank dan ook niet meer dan één peloton cavalerie benoodigd. De Esc. Comd4. houdt hierdoor het andere peloton in de hand om den vijand op de heuvels in den rug te bedreigen, waartoe hij met het ls4e peloton opgerukt is naar den Oostrand van de kampong, ge legen Oost van de heuvels. Hij gaat zelf met eene patrouille wat vooruit, om 's vijands bewe gingen te blijven gadeslaan, van welk punt hij dan ook om 9.87 Y.M het bericht verzendt fzie blz. 145) dat de vijand in grooten getale de beide heuvels verlaat en recht Zuid door de kampong terugtrekt. De escadrons-commandant, die dit terugtrekken wel voorzag, verzond intusschen om 9,35 Y.M. volgend bericht aan den commandant van het 2de peloton. Aan Comd4. 2d0 peloton. PI. van verz: Zuidrand kpg. Oost heuvelstelling. Uur van verz: 9.35 Y.M. Datum: 3 Oct. 1897 Bericht N°. 9. Zend 2 patrouilles elk 3 ruiters naar Comd4. inf.-voorhoede tot beveiliging rug en flank van achterblijvende colonne. 1 patrouille daarbij reeds door mij ingedeeld. Op signaal „geheel voorwaarts" blijft ge met uw peloton reserve compagnie, waarbij ambulance, op linkerflank dekken. Bij passeeren rivier dekt gij rug aanvalscolonne, waarop gij ook overgaat en dadelijk voorwaarts oprukt tot dekking rechterflank. Ik ruk met Ist8 peloton achter gevechtslinie naar terrein op anderen oever op tot dekking linkerflank. Overbrenger: Esc: Coma4. Cav tempo X X- Gezien: Comd4. 2de peloton Ontv 346

Indisch Militair Tijdschrift | 1898 | | pagina 359