349 terugtocht alleen beveiligd zag met de wijk te nemen in Oostelijke richting door de smalle kampongs. De colonne-commandant, die eveneens de waadbare plaats gepas seerd heeft en bij den uitgang van het voetpad, de aanvalscolonne reeds in stelling op den langen heuvel zier, laat „het geheel halt" blazen, waarop hij zich ook naar den heuvel begeeft, daar afstijgt en met den kijker het terrein in alle richtingen waarneemt. Aangezien de lange smalle kampongstrook in O. richting de meest bedreigde flank is, mag zij niet onbezet blijven, waarom de colonne commandant aan den commandant van de aanvalscolonne last geeft om de Oostwaarts van het voetpad gelegen kampongstrook tot op 800 a 1000 M. te doen doorzoeken. Spoedig marcheert dan ook een comp10. in de aangegeven richting en neemt stelling op een gunstig punt. Het l6te peloton cavalerie, waarbij de escadrons-commandant, heeft onmiddellijk achter de aanvalslinie de waadbare plaats gepasseerd, en heeft de zelfstandige verkenningspatrouille uit kpg. E. opgenomen de luitenant pelotonscommandant krijgt nu weder het commando over zijn peloton terug. Bij het deboucheeren uit het voetpad op de kleine sawah wordt „het peloton geformeerd", de sabel getrokken en in draf opgerukt naar de heuveltjes, gelegen op de linkerflank van den langen heuvel, waartoe de verkenningspatrouilles in galop naar voren rijden. Ook hier van den vijand geen spoor. De escadrons-commandant, die het 2de peloton nog niet ter zijner beschikking heeft, gelast den commandant van het lBte peloton eene patrouille van 1 wachtmeester met 4 man naar de rechterflank te dirigeeren, ter verkenning van kpg. H., met opdracht, zoo de kampong onbezet is, daar in observatie te bljjven, totdat het 2a° peloton is opgerukt. Ook het 2de peloton deboucheert weldra, waarop ook hier dadelijk „het peloton geformeerd" wordt. Daar de patrouille van het late pelo ton bij kpg. H. zichtbaar is, wordt in draf naar die kampong op gerukt en stelling genomenbedoelde patrouille keert naar de linker flank terug. De escadrons-commandant bevindt zich voor zijn persoon op de meest bedreigde d. i. de linkerflank.

Indisch Militair Tijdschrift | 1898 | | pagina 362