350 Het signaal „het geheel halt" heeft zich doen hooren. Door den trompetter bij elk peloton aanwezig, is dit signaal herhaald, zoodat de escadrons-commandant er Tan overtuigd is, dat het signaal van den colonne-commandant begrepen is. De vleugels van de pelotons zijn goed aangeleund, de pelotons-commandanten laten het gros afzitten en van iedere patrouille blijft slechts één ruiter ter observatie te paard. Intusschen is de majoor, commandant der achtergebleven troepen in het heuvelterrein, nadat de aanvalscolonne de rivier heeft overschreden, persoonlijk onder dekking van 1 sectie infanterie naar voren gegaan, ten einde te bepalen op welke wijze de door den vijand prijs gegeven positie voorloopig door hem zal worden bezet. (Zie bericht N°. 15 blz. 144). De keuze is niet gemakkelijk, dit heeft het een en dat heeft weer wat anders voor, de colonne is echter niet groot en daar 's vijands positie op de heuvels toch bezet moet blijven, valt voor bivakplaats zijn oog op de kleine kampong recht Oost van de heuvels. Een paar putten leveren goed helder water, bovendien als het moet, is de waadbare plaats betrekkelijk dicht bij, zoodat de majoor volgend bevel aan den commandant der troepen bij de artillerie geeft. Art. Comd'. dirigeert naar versterking op hoogsten (eersten) heu vel een sectie artie., andere sectie rukt met infiB, trein en ambulance op naar pl. van verz. Aan kapitein Pl. van verz: kampong Oost heuvels Uur van verz: 10.2 Y.M. Datum: 3 Oct. 1897. Bericht No 4 Overbrenger Cav Tempo XX Comd4. achtergebleven colonne Majoor. Gezien Kapitein Ontv. Batterij Comd4. Ontv

Indisch Militair Tijdschrift | 1898 | | pagina 363