351 Nadat de colonne-commandant het voor- en zijwaarts gelegen terrein geruimen tijd geobserveerd heeft en de vijand niets van zich laat merken, keert hij naar de achtergebleven colonne terug. Gekomen bij den uitgang van het voetpad, dat naar de waadbare plaats leidt, overhandigt hem een cavalerist volgend bericht. Aan colonne-comd4. PI. van verzkampong Oost ver sterkingen op heuvels. Uur van verz: 10.22 Y.M. Datum: 3 Oct. 1897. Bericht N°. 5. Na overschrijden rivier door aanvalscolonne, verlaten positie per soonlijk verkend en als volgt bezet: 1 sectie artie. op hoogen (eersten) heuvel. Andere sectie artie., infie., trein en ambulance in kpg. H, gedekt door 1 sectie infie. op heuveltop recht Noord. In de kampong goed en voldoende drinkwater; voor paarden en muildieren drenkplaats bij overgang riviertje O. rand kpg. P. Comdt achtergebleven troepen. Overbrenger: majoor. CavGezien tempo X X- Colonne-comd'. Ontv: 10.26 Y.M. Intusschen weten wij de aanvalscolonne op den linker oever van de rivier in stelling op den langen heuvel. Het zonnetje laat zich niet onbetuigd, de vijand schijnt er voor van daag genoeg van te hebben; zoo spoedig mogelijk, denkt de colonne-commandant, moet dus het bivak worden betrokken. De Esc. Comd4. heeft nog tot op 1500 M. in O. en W. richting langs de kampongranden laten patrouilleeren, nergens leven, alles verlaten. De colonne-commandant begeeft zich naar de, voor bivakplaats aangewezen, kampong, keurt aldaar de genomen maatregelen goed, Dl. I, 1898. 23

Indisch Militair Tijdschrift | 1898 | | pagina 364