352 wijst voor de verschillende korpsen de plaatsen aan en verzendt volgend schriftelijk bericht naar den commandant der aanvalscolonne. Aan Comd4. aanvalscolonne. PI. van verz.kpg. recht Oost verster kingen op heuvels. Uur van verz.: 10.38 Y.M. Datum: 3 Oct. 1897. Bericht N°. 17. Keer met infie. terug naar deze zijde rivier. U bivakkeert met uw bataljon op pl. van verz., waar chef Staf u nadere inlichtingen zal verstrekken. Cav10. verzamelt zich op langen heuvel om te blijven waarnemen en keert een kwartier later naar pl. v. verz. terug om bivak te betrekken. Colonne-comd4. O vei brenger: ^avGezien: tempo XX Comdt aanvalscolonne. Ontv: 10.44 Y.M. Op dit bericht laat de commandant der aanvalscolonne verzamelen blazen voor de cavalerie, het signaal wordt bij elk peloton herhaald, het is dus begrepen en spoedig zien wij de beide pelotons op den langen heuvel, waarop het terugtrekken van de aanvalscolonne aan- vangt, 15 minuten later (10.59 Y.M.) door de cavalerie gevolgd, die de paarden bij de waadbare plaats naar hartelust laat drinken. In het bivak één leven en beweging, de colonne-commandant op de veiligheid bedacht vindt het raadzaam, dat de waadbare plaats versperd wordt en de randen van het bivak versterkt worden met gewapend ijzerdraad, zoodat volgend bericht alsnog wordt verzonden. Aan Comd4. genietroepen. Pl. van verz.bivak kpg. Oost verster kingen op heuvels. Uur van verz.: 10.40 V.M. Datum: 3 Oct. 1897. Bericht N°. 18.

Indisch Militair Tijdschrift | 1898 | | pagina 365