353 Zoodra cavle. op dezen oever is teruggekeerd moet gij waadbare plaats in rivier versperren, onder dekking van een sectie infi<s.,ste Bataljon. Laat door een gedeelte uwer manschappen dadelijk kampongrand bivak versterken met gewapend ijzerdraad. Overbrenger: Colonne-comdt. Cav tempo X- Gezien: Comd genietroepen. Ontv. De infanterie benut zooveel mogelijk de huizen, de cavalerie bi vakkeert, pelotonsgewijze, in het midden van de kampong, met ruime doorgangen tusschen de pelotons. De sectien infanterie op de heuvels worden vervangen door de pelotons van de reserve-compagnie. De sectie infie. op den heuveltop recht Noord van het bivak rukt in; ook voor den nacht blijft de top onbezet. Weldra branden de vuren, spoedig klinkt het signaal „fourageeren voor het geheel," een oogenblik later gevolgd door het signaal „Oorlam," dat met een don derend hoerah beantwoord wordt. Onder beveiliging van het wakend oog van de schildwachten wordt nu de nacht afgewacht, na het eten de wapens en harnachementen schoongemaakt, de Esc. Cd4, bezichtigt des middags de paarden, die vóór inval van de duisternis nog eens gedrenkt worden. „Hoornblazer," roept de colonne-commandant, tegen 6 uur N. M. „blaas extra oorlam," wat aanleiding geeft dat weldra het Wien- Neerlandsch bloed uit volle borst gezongen wordt, ook de muziek valt inde geest is uitmuntend, hier en daar menige kwinkslag en dat het commando in goede handen is, bewijst de uitdrukking van een' fuselier, dien we tegen zijn' kameraad hooren zeggen„jongen, den ouwe (d. i. de colonne-commandant) is toch een brave branie kerel, voor zoo'n vent loop je nog er is door het vuur." De nacht gaat betrekkelijk rustig voorbij, tegen 3 uur in den morgen wordt het bivak van den anderen rivieroever licht beschoten, wat tot het aanbreken van den dag aanhoudt. De rust wordt er

Indisch Militair Tijdschrift | 1898 | | pagina 366