„EEK KIEL WE? ATJEHKAART" 1)0011 EEK IKDISCH CARTOGRAAF 01» blz. 62. e v. I. M. T. K°. 1. 1S9S. Vergun mij, geachte Redactie, eenige plaatsruimte om protest aan te teekenen tegen de wijze waarop onder bovenstaanden titel door een „Indisch Cartograaf" critiek is uitgeoefend op de door den eersten Luitenant L. W. J. K. Thomson samengestelde kaart van het gebied bezet in Groot-Atjeh. Over de op- en aanmerkingen op technisch gebied, welke m. i. voldoende geneutraliseerd worden door de zeer bevoegde beoordee lingen in de Militaire Spectator en elders, wensch ik met den schrijver niet in debat te treden, al ware het alleen om niet bloot te staan aan het verwijt „Gij zijt geen deskundige, ge hebt geene behoorlijke „opleiding in het opnemen en carteeren gehad, dus aan uw „oordeel is geen waarde te hechten", (zie blz. 67 alinea 5 v. b. Afl. 1). Alleen wensch ik op te merken, dat de deskundige (cartograaf) zich m. i. niet op een onpartijdig standpunt heeft geplaatst en het werk van den heer Thomson heeft getoetst aan de eischen, die men bij onze zoo hooggeroemde Topografische Inrichting te Batavia aan Topografische kaarten stelt. Alsof het op den weg van den heer T. zoude liggen die uitstekende, langdurig voorbereide kaarten, aan ons Indisch Leger te verschaffen Een ieder, die den heer Thomson kent en die zijn waardeerend schrijven in eene vorige aflevering van het I, M. T. over onze Topo grafische Inrichting gelezen heeft, zal begrijpen, dat hij met zijn werk geenszins bedoeld heeft die inrichting in reproductie op zijde te streven, al is het dan ook dat hij wat tijdstip van uitgave betreft haar voorbij heeft gestreefd (vergelijk bij deze woorden noot I blz. 63). Elk officier, die eenig werk zijner kameraden met welwillendheid ontvangt (en die zijn er gelukkig velen, blijkende uit de talrijke woorden van waardeering, die Tb. van alle zijden heeft ontvangen) zal gezegd

Indisch Militair Tijdschrift | 1898 | | pagina 378