"V Studie van Oostersche Talen in het Russische leger. In Rusland maakt men er veel werk van de studie van Aziatische talen n.l. Arabisch, Persisch, Turksch en Tartaarsch aan te moedigen. Bij het „Aziatische Departement" heeft men cursussen in het leven ge roepen, waar deze talen benevens Mahomedaausch recht en de godsdienst leer des Korans onderwezen worden. De deelnemers krijgen een maandelijksche toelage van 15 roebels, na afloop van den cursus het academische diploma benevens een verlof van vier maanden met behoud van vol tractement. De gebeurtenissen na den Chineesch-Japanschen oorlog hebben in de laatste jaren de aandacht van Rusland ook op de Oost-Aziatische talen, het Chineesch en Japanneesch gevestigd. Men telt in Rusland dan ook reeds zes inrichtingen, waar de Chineesche taal onderwezen wordt, terwijl men doende is, o. a. door detacheering van officieren aan deze institu ten, een regeling te treffen om de kennis der Oost-Aziatische talen ook in het leger ingang te doen vinden. De bevelhebber der troepen in het militaire district Amur heeft, om de studie van het Chineesch en Japanneesch onder zijn officieren te bevorderen, vier jaarlijksche premiën van 500 Roebels beschikbaar gesteld. Twee dezer premiën worden gegeven voor het vloeiend spreken en eenige kennis van het lezen der Chineesche taal; de beide andere voor het volledig onder de knie hebben, met inbegrip van lezen en schrijven, van de Japansche taal. Russische Generale staf. De leerlingen der Generale Staf academie ontvangen gedurende den duur hunner studies een toelage ten bedrage van de helft van hun trac tement, verder bij den overgang van het eene naar het volgende studie jaar een indemniteit voor de aanschaffing van leermiddelen en bij goed volbrachte studiën een rangsverhooging, terwijl hun uitzicht geopend wordt op bevordering bij keuze, hetzij in den Generalen Staf, hetzij in den troep.

Indisch Militair Tijdschrift | 1898 | | pagina 406