28 zes reserve blikken. Het geheele samenstel is transportabel op veertien paarden. Natuur lijk kunnen ook koelies voor het transport gebruikt worden, daar de enkele stukken niet te zwaar zijn. De fransche bergovens kunnen op gelijke wijze vervoerd worden en zijn niet duur. De jour Lespinasse assemblé kost o. a. bij de volgende afmetingen van den bakvloer, 1.12 bij 1.12 M. 350 francs 1.12 1.68 - 395 1.12 2.24 450 1.12 2.80 —515 prijzen aan de fabriek. Verdere prijsopgaven, welke toch niet anders dan approximatief kunnen wezen, willen we den lezer besparen. Hoofdzaak is dat uitkome dat met de aanschaffing van bergbak- ovens al mede geen kapitalen gemoeid zijn, zoo groot, dat om finan- cieele redenen van de zaak behoeft afgezien te worden. Wanneer we nu even resumeeren dan toonden we ons voorstanders van de oprichting van militaire bakkerijen, omdat: le het tegenwoordig stelsel vau uitbesteding der broodfabricage, de broodvoorziening onzeker maakt, ja zelfs gevaren kan opleveren o a. voor de gezondheid der militairen, en 2® op die wijze alleen het leger in het bezit kan komen van de zoo hoog noodige bergbakkerijen, noodig vooral omdat dan de ver strekking van het en ten rechte zoo gehate hard brood (1), beperkt kan worden. Wij scharen ons dan ook onvoorwaardelijk aan de zij de van onzen geachten collega van Altena, waar die o.a zegt in zijn in den jaar gang 1892 van dit tijdschrift geplaatste opstellen: Op bldz. 496. Wanneer het voor eenig voedingsmiddel van belang (1) H«rd brood kost veel geld, vooral als men in aanmerking neemt hoe weinig van dat goedje, nadat het met veel kcsten gebraoht is ter plaatse waar het geoonsu- meerd moet worden, ten slotte beantwoordt aan ^jjn bestemming van te dienen tot voeding der soldaten.

Indisch Militair Tijdschrift | 1898 | | pagina 41